آدرس : گیشا - خیابان پاتریس لومومبا - چهارراه ملکوتی - کوچه سیامکی - پلاک 13
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

قفل هوشمند

در سال های اخیر استفاده از مدل های مختلف قفل هوشمند رو به افزایش می باشد. اکثر مشتریان در سراسر جهان جهت افزایش امنیت و حفاظت درب ورودی و نیز کاهش هزینه های احتمالی تعمیر و نگهداری از این نوع قفل ها استفاده می نمایند. در یک نظرسنجی از مشتریان، اکثر آن ها به این نکته اشاره نمودند که با وجود استانداردهای لازم در قفل مکانیکی، قفل هوشمند بهترین گزینه جهت حفاظت از درب ورودی می باشد. دلیل این موضوع دسترسی آسان و راحت به قفل و نیز هزینه های بسیار پایین تعمیر و نگهداری آن ها می باشد.

با وجود امنیت بسیار بالا و ویژگی های مناسب جهت نصب بر روی درب، ابهاماتی برای مشتریان ایجاد می شود که معولا آن را با فروشنده در میان می گذارند. سوالاتی که بیشتر در این زمینه مطرح می شود به شرح زیر می باشد:

آیا می توان بر روی دربی که قفل مکانیکی نصب شده است، قفل هوشمند نصب نمود؟

بله. شما به راحتی می توانید قفل هوشمند را جایگزین قفل های مکانیکی و قدیمی (بدون سوراخ کاری مجدد) نمایید.

لزوم نصب قفل هوشمند در محل قبلی نصب قفل مکانیکی چیست؟

با این کار علاوه بر افزایش امنیت، ظاهر و زیبایی درب تغییر نکرده و سوراخ های ایجاد شده بر روی درب جهت نصب قفل کاملا پوشانیده می شود. البته برخی از از این نوع قفل ها مانند قفل بدون دستگیره را می توان همراه قفل مکانیکی بر روی درب نصب نمود و از هر دو قفل جهت باز و بسته نمودن درب استفاده نمود.

آیا می توان پیش از نصب قفل هوشمند، درب را متناسب با این نوع قفل ها سفارش داد؟

بله. هر یک قفل های هوشمند دارای یک شابلون نصب یا راهنمای نصب می باشد که با قرارگرفتن بر روی درب می توان محل سوراخ های ایجاد شده بر روی درب جهت نصب را مشخص نمود. بنابراین با در اختیار قراردادن راهنمای نصب به درب ساز به راحتی می توان درب را متناسب با نصب این نوع قفل ها سفارش داد.

سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

امنیت قفل هوشمند نسبت به قفل مکانیکی چگونه می باشد؟

این نوع قفل ها با داشتن سیستم های امنیتی پیشرفته و آلارم های هشدار بالاترین ضریب امنیتی را در میان مدل های مختلف قفل در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین وجود مغزی ضد سرقت با استانداردهای معتبر جهانی احتمال باز نمودن درب تئسط سارقان را به حداقل می رساند.

به چه روش های می توان به قفل هوشمند دسترسی پیدا کرد؟

این نوع قفل ها را می توان با شناسایی رمز، کارت و یا اثر انگشت باز نمود. همچنین برخی از مدل های قفل هوشمند دارای کلید مکانیکی می باشند که در مواقع ضروری می توان از آن ها جهت باز نمودن درب استفاده نمود.

سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

آیا می توان این نوع قفل ها را از راه دور کنترل نمود؟

بله توسط ریموت کنترل و یا نرم افزار های هوشمند نصب شده بر روی تلفن همراه می توان قفل را از راه دور کنترل نمود. لازم به ذکر است برد تاثیر نرم افزارهای هوشمند از ریموت کنترل بیشتر می باشد به طوری که با استفاده از نرم افزار هوشمند هر کجای دنیا که باشید می توانید قفل را کنترل نمایید در حالی که جهت باز نمودن درب توسط ریموت کنترل باید در محل حضور داشته باشید.

سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

بر اساس مشخصات محل نصب چه نوع قفل هوشمند مورد نیاز می باشد؟

امروزه مدل های مختلفی از قفل هوشمند که هرکدام از آن ها جهت نصب در مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرند، وجود دارند. به عنوان مثال در باشگاه های ورزشی از قفل های کمدی جهت تامین امنیت کمدهای اعضای باشگاه استفاده می شود. و یا قفل مخصوص شیشه سکوریت که برای افزایش امنیت درب های شیشه ای استفاده می گردد. همچنین از قفل های کارتی (RFID) برای اماکن اداری و محل های پر رفت و آمد مانند هتل ها استفاده می شود که می توان از کارت شناسایی کاربران جهت باز نمودن درب ساختمان استفاده نمود.

برخی از این نوع قفل ها که قابلیت اضافه شدن به خانه هوشمند را دارند، را نیز جهت کنترل از راه دور قفل توسط تلفن همراه و باز و بسته نمودن درب استفاده می نمایند. به این ترتیب به راحتی می توان ورود و خروج افراد مختلف را ثبت و کنترل و قفل درب ورودی را به دیگر وسایل الکترونیکی خانه متصل نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قفل هوشمند به صفحه محصولات سایت مراجعه و یا با شماره تلفن 88202561 تماس حاصل فرمایید.

گذاشتن نظر