سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

در سال‌های اخیر استفاده از مدل‌های مختلف قفل هوشمند رو به افزایش می‌باشد. اکثر مشتریان در سراسر جهان جهت افزایش امنیت و حفاظت درب ورودی و نیز کاهش هزینه‌های احتمالی تعمیر و نگه‌داری از این نوع قفل‌ها استفاده می‌نمایند. در یک نظرسنجی از مشتریان، اکثر آن‌ها به این نکته اشاره نمودند که با وجود استانداردهای لازم در قفل مکانیکی، قفل هوشمند بهترین گزینه جهت حفاظت از درب ورودی می‌باشد. دلیل این موضوع دسترسی آسان و راحت به قفل و نیز هزینه‌های بسیار پایین تعمیر و نگه‌داری آن‌ها می‌باشد.

با وجود امنیت بسیار بالا و ویژگی‌های مناسب جهت نصب روی درب، ابهاماتی برای مشتریان ایجاد می‌شود که معولا آن‌را با فروشنده در میان می‌گذارند. سوالاتی که بیشتر در این زمینه مطرح می‌شود به شرح ذیل می‌باشد:

آیا می‌توان روی دربی که قفل مکانیکی نصب شده است، قفل هوشمند نصب نمود؟

بله. شما به راحتی می‌توانید قفل دیجیتال را جایگزین قفل‌های مکانیکی و قدیمی (بدون سوراخ کاری مجدد) نمایید.

لزوم نصب قفل هوشمند در محل قبلی نصب قفل مکانیکی چیست؟

با این کار علاوه بر افزایش امنیت، ظاهر و زیبایی درب تغییر نکرده و سوراخ‌های ایجاد شده روی درب جهت نصب قفل کاملا پوشانیده می‌شود. البته برخی از این نوع قفل‌ها مانند قفل بدون دستگیره را می‌توان همراه قفل مکانیکی روی درب نصب نمود و از هر دو قفل جهت باز و بسته نمودن درب استفاده کرد.

آیا می‌توان پیش از نصب قفل هوشمند، درب را متناسب با این نوع قفل‌ها سفارش داد؟

بله. هر یک از قفل‌های هوشمند دارای یک شابلون نصب یا راهنمای نصب می‌باشد که با قرارگرفتن روی درب می‌توان محل سوراخ‌های ایجاد شده روی درب جهت نصب را مشخص نمود. بنابراین با در اختیار قراردادن راهنمای نصب به درب ساز به راحتی می‌توان درب را متناسب با نصب این نوع قفل‌ها سفارش داد.

سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

امنیت قفل هوشمند نسبت به قفل مکانیکی چگونه می‌باشد؟

این نوع قفل‌ها با داشتن سیستم‌های امنیتی پیشرفته و آلارم‌های هشدار بالاترین ضریب امنیتی را در میان مدل‌های مختلف قفل در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین وجود مغزی ضد سرقت با استانداردهای معتبر جهانی احتمال باز نمودن درب توسط سارقان را به حداقل می‌رساند.

به چه روش‌هایی می‌توان به قفل هوشمند دسترسی پیدا کرد؟

این نوع قفل‌ها را می‌توان با شناسایی رمز، کارت و یا اثر انگشت باز نمود. همچنین برخی از مدل‌های قفل هوشمند دارای کلید مکانیکی می‌باشند که در مواقع ضروری می‌توان از آن‌ها جهت باز نمودن درب استفاده کرد.

سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

آیا می‌توان این نوع قفل‌ها را از راه دور کنترل نمود؟

بله توسط ریموت کنترل و یا نرم افزارهای هوشمند نصب شده بر روی تلفن همراه می‌توان قفل را از راه دور کنترل کرد. لازم به ذکر است برد تاثیر نرم افزارهای هوشمند از ریموت کنترل بیشتر می‌باشد به طوری که با استفاده از نرم افزار هوشمند هر کجای دنیا که باشید می‌توانید قفل را کنترل نمایید در حالی که جهت باز شدن درب توسط ریموت کنترل باید در محل حضور داشته باشید.

سوالات متداول در مورد قفل هوشمند

بر اساس مشخصات محل نصب چه نوع قفل هوشمندی مورد نیاز است؟

امروزه مدل‌های مختلفی از قفل هوشمند که هرکدام از آن‌ها جهت نصب در مکان خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، وجود دارند. به‌عنوان مثال در باشگاه‌های ورزشی از قفل‌های کمدی جهت تامین امنیت کمدهای اعضای باشگاه استفاده می‌شود. قفل مخصوص شیشه سکوریت که برای افزایش امنیت درب‌های شیشه‌ای استفاده می‌گردد. همچنین از قفل‌های کارتی (RFID) برای اماکن اداری و محل‌های پر رفت و آمد مانند هتل‌ها استفاده می‌شود که می‌توان از کارت شناسایی کاربران جهت باز نمودن درب ساختمان استفاده نمود.

برخی از این نوع قفل‌ها که قابلیت اضافه شدن به خانه هوشمند دارند، را نیز جهت کنترل از راه دور قفل توسط تلفن همراه و باز و بسته نمودن درب استفاده می‌نمایند. به این ترتیب به راحتی می‌توان ورود و خروج افراد مختلف را ثبت و کنترل و قفل درب ورودی را به دیگر وسایل الکترونیکی خانه متصل کرد.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی