دکوراسیون داخلی مینیمال بسیار شبیه به دکوراسیون داخلی مدرن است و تشکیل شده از ملزومات ضروری برای ایجاد فضایی بسیار ساده است. در واقع همان طور که از اسم مینیمال مشخص است، طراحی این سبک خانه ها هم با حداقل وسایل ممکن چیده می شوند. برای آشنایی بیشتر با سبک دکوراسیون داخلی مینیمال با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی مینیمال چیست؟

سبک مینیمالیسم با ریاضت و حداقل دکوراسیون مشخص می شود. به مبلمان کاربردی، اشکال هندسی و حداقل انتخاب رنگ فکر کنید. طراحی مینیمالیستی اساسی ترین سبک است که به نظر آرامش بخش است و همه چیز را به حالت اولیه باز می گرداند. این دکوراسیون داخلی شامل حذف موارد غیر ضروری، تمرکز بر روی جزئیات و در نظر گرفتن فضای سفید است.

دکوراسیون داخلی

چه عناصری باعث ایجاد یک دکوراسیون داخلی مینیمال موفق می شود؟

مراحل تسلط بر دکوراسیون داخلی مینیمال خانه با فلسفه شما شروع می شود نه مبلمان شما. با این حال، عناصر خاصی به شما کمک می کنند تا سبک را با توجه به قوانین طراحی مینیمالیستی تنظیم کنید. هنگام طراحی یک خانه مینیمالیستی، جمله “less is more” واقعاً معنی جدیدی پیدا می کند.

ملزومات دکوراسیون داخلی مینیمال

رنگ های خنثی: یکی از ویژگی های ضروری یک طراحی مینیمال استفاده از رنگ خنثی است. یک پالت رنگ خنثی شامل سفید، کرم و رنگ های پاستلی می باشد. بیشتر خانه ها با دکوراسیون داخلی مینیمال دارای دیوارهای سفید هستند.

بافت منزل: در حالی که با الگوها و رنگ ها بازی نخواهید کرد ولی می توانید با بافت ها تغییراتی را ایجاد کنید. برای مثال چوب را با فلزات و خز مصنوعی را با بتن ترکیب کنید و یا با نورپردازی های مختلف به فضای منزل خود زیبایی تازه ای ببخشید.

سطوح تخت: وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی مینیمال می شود، اشکال بیش از حد پیچیده را فراموش کنید. در عوض به سطوح صاف، تیز و تمیز فکر کنید که نور را منعکس می کنند.

طرح فضای باز: عنصر حیاتی این سبک طراحی داخلی، طرح طبقه باز است. خانه های مینیمالیستی دارای فضاهای باز هستند که اتاق ها را یکپارچه ترکیب کرده و نور طبیعی را به حداکثر می رسانند.

نورپردازی: نور طبیعی برای خانه هایی با دکوراسیون داخلی مینیمال بسیار مهم و غالب است. از نورپردازی برای ایجاد فضای گرم و راحت استفاده کنید. از آنجا که بیشتر از رنگ های خنثی استفاده می کنید، نورپردازی می تواند به شما در بازی با سایه ها و تن ها کمک کند.

دکوراسیون داخلی مینیمال

ایده های طراحی اتاق نشیمن در سبک مینیمال

هنگامی که آماده طراحی اتاق نشیمن مینیمالیستی خود هستید، “less is more” را در ذهن داشته باشید. در سبک دکوراسیون داخلی مینیمال از مبلمان کمی استفاده می شود. داشتن قطعات کمتر در اتاق نشیمن به شما این امکان را می دهد تا روی قطعات کلیدی سرمایه گذاری بیشتری کنید تا باعث شود که اتاق ظاهری گرم و راحت داشته باشد.

قطعات هنری بزرگ: به جای داشتن یک دیوار گالری یا قطعات تزئینی مختلف، یک قطعه هنری بزرگ را انتخاب کنید که معنا و مفهوم بسیاری داشته باشد. مثلا با قرار دادن یک تابلو هنر چوبی یک عنصر طبیعی به اتاق خود اضافه کنید.

مبل کاربردی: در مورد هدف فضا فکر کنید. مبل های بزرگتر برای سرگرمی عالی هستند و همچنین نیازمند فضای بزرگی می باشند، در حالی که میز و مبل های ظریف برای فضاهای کوچک بهتر هستند.

طراحی اتاق غذاخوری در دکوراسیون داخلی مینیمال

در حالت ایده آل فضای اتاق غذاخوری و فضای آشپزخانه شما باید کاربردی ترین فضای خانه شما باشد. با این حال، این مناطق اغلب با قطعات غیر ضروری مثل مبلمان های بزرگ به هم ریخته است. برای حفظ فضای غذاخوری مینیمالیستی، باید روی قطعات کاربردی تمرکز کنید.

یک میز ناهار خوری، صندلی های آن و شاید یک کابینت به شما کمک می کند تا همه چیز را در حداقل ترین حالت ممکن نگه دارید. بیشتر خانه های مینیمالیستی فضای اتاق غذاخوری را با آشپزخانه مشترک می کنند.

قفسه ها: آشپزخانه های مینیمالیستی اغلب دارای قفسه هایی هستند که برای نمایش قطعات با ارزش و شخصی استفاده می شود.

میز ناهار خوری ساده: میز ناهار خوری در دکوراسیون داخلی مینیمال از خطوط ساده و اشکال تقریباً هندسی پیروی می کند و ظاهری براق و کاربردی دارد.

نور پردازی زیبا: لوسترهای پر زرق و برق و سلطنتی را فراموش کنید. نورپردازی مینیمالیستی اغلب از خطوط زیبا، ساده و ظریف پیروی می کند.

لوستر مینیمال

طراحی اتاق خواب به سبک مینیمال

اتاق خواب فضایی است که باید نشان دهنده آرامش بیشتر خانه شما باشد. یک اتاق خواب مینیمالیستی دارای فضایی بسیار آرامش بخش، بدون بهم ریختگی و مکانی است که می توانید برای استراحت به آنجا بروید. در دکوراسیون داخلی مینیمال اتاق خواب ها اغلب عناصری مانند چوب و بتن را با گیاهان و فضای سبز ترکیب می کنند تا ظاهر و احساس گرم تری داشته باشند.

تخت خواب پلت فرم: نمادین ترین قسمت اتاق خواب مینیمالیستی تخت خواب است. بسیاری ترجیح می دهند چارچوب تخت را کنار هم بگذارند، اما داشتن یک تخت خواب پلتفرم می تواند اتاق را بدون نیاز به افزودن فرش یا سایر عناصر زیبا و راحت جلوه بدهد.

طراحی مینیمالیستی

فضای سبز: از آنجا که اتاق خواب های مینیمالیستی اغلب می توانند بی روح به نظر برسند، یک تکه سبز برای زنده شدن آن لازم است. برای لمس رنگ و روشنایی فقط یک گیاه بزرگ را در گوشه یا کنار تخت اضافه کنید.

شرکت کارن به شما عزیزان پیشنهاد می دهد تا در دکوراسیون منزل خود از قفل دیجیتال هم استفاده کنید تا امنیت و آرامش بیشتری را تجربه کنید.

امتیازدهی