روش‌های جلوگیری از سرقت خانه و محل کار

در این مقاله قصد داریم با روش‌های جلوگیری از سرقت خانه و محل کار آشنا شویم. سرقت یکی از جرائمی است که امنیت و آرامش جامعه را دگرگون ساخته و در آن خلل ایجاد می‌نماید و به‌شدت هم امنیت اجتماعی و اقتصادی شهروندان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و علاوه بر ایجاد ناامنی در جامعه صدمات روحی و روانی نیز به شهروندان وارد می‌سازد و نقش به‌سزایی در کاهش احساس امنیت جامعه دارد. اما همان‌طور كه بارها گفته شده است، سارقان برای حفظ این روند، شگردهای خود را با پیشرفت‌های تكنولوژی، هماهنگ می‌کنند، اما باز هم بسیاری از سارقان منزل و محل کار از روش‌های تكراری استفاده می‌کنند كه می‌توان با هوشمندی، كام آن‌ها را در اهداف شومشان، تلخ كرد.

راه‌های افزایش سرقت خانه و محل کار

قبل از این‌که به روش‌های جلوگیری از سرقت خانه و محل کار پرداخته شود، لازم است نیم‌نگاهی به راه‌های افزایش سرقت خانه و محل کار داشته باشیم:

1 ـ قفل معمولی یا مکانیکی

بر اساس آخرین داده‌ها، سارقین فقط 60 ثانیه در خانه می‌مانند. در 73٪ موارد از طریق درب ورودی می‌توانند وارد خانه شوند. بنابراین قفل‌های دیجیتال که از لحاظ جنس مقاوم و دارای ویژگی‌های فنی و امنیتی متعددی هستند، به شما هم‌وطنان عزیز به منظور کاهش سرقت از منازل و محل کار توصیه می‌شود.

2 ـ سپردن کلید به افراد

ما به دنبال کم‌رنگ کردن اعتماد شما به همسایگان، دوستان و آشنایان خود نیستیم. تجربه و تاریخ گواه این موضوع است که سپردن کلید درب خانه یکی از راه‌های افزایش سرقت از منزل و محل کار در کشور ما می‌باشد و اگر به فکر حل این معضل پنهان نباشیم، قطعاً در آینده نه‌چندان دور بر زندگی همه ما تأثیرگذار خواهد بود.

به همین خاطر ما قفل الکترونیکی با آپشن‌های «اثر انگشت، رمز و کارت» را به شما پیشنهاد می‌کنیم. زیرا با نصب قفل هوشمند، اگر مجبور باشید کارگر، سرایدار، منشی و … برای ساعتی وارد خانه یا محل کار شما شود، با دادن رمز یک‌بار مصرف و برای ساعات معین به آن فرد اجازه ورود دهید. اما اگر قفل شما معمولی باشد و شما برای این کار مجبور هستید کلید خانه یا محل کار خود را به آن افراد که به‌طور صد در صدی مورد اطمینان نیستند، اعتماد کنید که می‌تواند امنیت منزل و محل کار شما را با خطراتی روبرو کند.

 Way-to-stop-thef

راه حل‌های جلوگیری از دزدی

1 ـ نصب قفل ضد سرقت

به‌طور قطعی می‌توان گفت قفل ضد سرقت، یکی از قوی‌ترین ابزارها برای کاهش سرقت از محیط شما است. چراکه این قفل دیجیتال نه‌تنها امنیت، آرامش و راحتی، بلکه حفاظت از خانه و محل کار شما را فراهم می‌کند. بنابراین با بهره‌گیری از این فناوری هوشمند برای همیشه به نگرانی و اضطراب خود پایان دهید. زیرا این قفل هوشمند دارای آپشن‌های متعددی است که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها که نقش بی‌همتایی در جلوگیری از سرقت خانه و محل کار شما هم‌وطنان عزیز دارند، اشاره خواهیم نمود:

  • کنترل ورود و خروج

با استفاده از قفل الکترونیکی به‌راحتی می‌توان ورود و خروج را ثبت و کنترل نمود. این کار مدیران و صاحبان کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا برای هر قسمت از شرکت، سطح دسترسی متفاوت را در نظر گرفته و با محدود نمودن دسترسی افراد به مکان‌های خاص، امنیت شرکت را افزایش دهند.

digital lock

  • مجهز به قفل اتوماتیک

بعد از بسته شدن درب دستگاه به‌صورت خودکار قفل می‌شود و دیگر کسی از خارج بدون مجوز نمی‌تواند وارد شود، ولی از داخل با پایین کشیدن دستگیره یا توسط یک دکمه درب باز می‌شود.

  • دارای سیستم قفل کودک

درسته که مهم‌ترین ویژگی این آپشن مانع خروج کودکان و سالمندان می‌باشد، اما به نظر می‌رسد دارای یک ویژگی بسیار قوی است که از دید مشتریان گرامی پنهان مانده است. به‌عنوان مثال مشاهده شده برخی سارقان از راه چشمی درب با وارد کردن یک ابزار دست ساخته یا با وارد کردن مقوا از سمت قفل، به‌راحتی درب را از داخل باز کردند. اما قفل هوشمند مجهز به سیستم قفل کودک این امکان را از سارقین و افراد غیرمجاز سلب نموده است.

Way-to-stop-thef

  • مجهز به سیستم ضد هک

با توجه به ویژگی‌های فنی و امنیتی که در این قفل‌ها به کار رفته است، می‌توان گفت غیرقابل هک می‌باشند. زیرا هیچ راه ارتباطی با برد و یا نرم‌افزار این قفل‌های هوشمند وجود ندارد.

way-to-stop-thef

  • مجهز به حریم خصوصی یا شب‌بند

شما مشتریان گرامی می‌توانید با فعال کردن این سیستم، امکان ورود افراد را به داخل خانه و دفتر کار خود سلب کنید.

قفل سامسونگ

  • مجهز به سیستم آلارم هشدار

در صورتی که شخصی قصد دسترسی غیرمجاز به قفل شما را داشته باشد. سیستم آلارم هشدار فعال خواهد شد. به همین دلیل سنسورهای مختلفی که در این قفل‌های دیجیتال نصب شده است، امکان سرقت از آن‌ها را تقریباً غیرممکن ساخته است.

2ـ خرید گاو صندوق دیجیتال

به نظر می‌رسد که سارقان شگردهای مختلفی در خالی کردن خانه‌ها و محل کار دارند. همان‌طور که معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا اظهار کرد: «یكی از سارقان حرفه‌ای منزل كه بیشتر طلا و اشیای قیمتی منازل را به سرقت می‌برد، در اعترافات خود به پلیس گفته بود كه شایعه شده ما با دستگاه گنج ‌یاب به خانه‌ها می‌رویم و محل طلاها را پیدا می‌كنیم.

نیازی به گنج‌ یاب نیست. وقتی وارد خانه شویم، راحت می‌فهمیم كه وسایل قیمتی و پول را كجا گذاشته‌اند. برخی فكر می‌كنند خیلی زرنگ هستند و وسایل را زیر لباس یا میان رختخواب مخفی می‌كنند. اما این محل‌ها هم از نگاه ما دور نمی‌ماند. آن‌ها با این كار همه وسایل را در یك محل قرار می‌دهند تا راحت‌تر سرقت شود». به نظر می‌رسد یکی از روش‌های جلوگیری از سرقت خانه و محل کار، خرید گاوصندوق دیجیتالی است که نه‌تنها باز کردن آن زمان‌بر است، بلکه به‌هیچ‌وجه دسترسی به برد داخلی آن برای هک، شکستن و … وجود ندارد.

3 ـ نصب سیستم‌های امنیتی

اگر خواهان تضمین صد در صدی امنیت خانه و محل کار خود هستید، بدون شک نصب قفل دیجیتال مهم‌ترین و قوی‌ترین ابزار امنیتی محسوب می‌شود. اما خب مجهز كردن منزل به سیستم‌های امنیتی هشدار دهنده و دوربین قطعاً تأثیرگذار خواهد بود و یکی از روش‌های جلوگیری از سرقت خانه و محل کار شما هم‌وطنان عزیز می‌باشد. ولی به نظر می‌رسد، این کار در کنار قفل الکترونیکی، راه‌های پیشگیری از سرقت خانه و محل کار شما را به صفر می‌رساند؛ بنابراین با نصب سیستم‌های امنیتی و قفل هوشمند امنیت، آرامش و حفاظت صددرصدی خود را تضمین نمایید.

نتیجهگیری

درسته که نصب حسگر، دوربین، حصار و … نقش مثبتی در امنیت خانه شما دارد، اما خب داده‌های منتشر شده از سوی سازمان‌های امنیتی نشان می‌دهد که سارقان راه‌های دور زدن این ابزار و مانع‌ها را به‌خوبی یاد گرفته‌اند. بنابراین ما باید به فکر راه‌حل دائمی و مطمئن باشیم. به نظر می‌رسد، برای این کار زمان خداحافظی با قفل‌های مکانیکی و معمولی فرار رسیده است. چراکه این قفل‌های مکانیکی در مقایسه با قفل‌های ضد سرقت یا دیجیتال امنیت بسیار پایین‌تری دارند. ضمن این‌که سارقان در باز کردن آن‌ها مهارتی کسب کرده‌اند و مجرب شده‌اند. بنابراین با اتکا به دوربین، حسگر و … نسبت به قفل‌ هوشمند بی‌تفاوت نشوید و برای در ورودی قفل دیجیتال یا همان قفل ضد سرقت تهیه کنید.

برای مشاهده قفل های الکترونیکی و آشنایی با کاربرد هر یک از آن‌ها به صفحه محصولات مراجعه فرمایید.

همچنین جهت خرید قفل دیجیتال و اطلاع از قیمت هر یک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در صورت علاقه‌مندی به شبکه‌های اجتماعی پیج اینستاگرام کارن را دنبال کنید و از اخبار روز قفل‌های دیجیتال آگاه شوید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی