بررسی ایده آل ترین روش جلوگیری از سرقت منزل

امروزه بسیاری از مردم به دنبال بررسی ایده آل ترین روش جلوگیری از سرقت منزل هستند تا بتوانند با خیال راحت، مسافرت مدنظرشان را برگزار کنند. توجه داشته باشید که دزدها نیز با قدیمی ترین روش های مربوط به جلوگیری از سرقت، آشنا هستند و این امر مشکلات و دردسرهای بسیار زیادی را برای عموم مردم به وجود آورده است. همچنین در نظر داشته باشید که در صورت عدم رعایت برخی از موارد در منزل، امکان سرقت نیز افزایش می یابد.

مهم ترین مواردی که سبب تشدید سرقت از منزل می شود

 • نگه داشتن اشیاء و اموال ارزشمند در منزل
 • مجهز نبودن منزل به سیستم های امنیتی
 • راه های مربوط به ورودی خانه نا امن باشد
 • تعویض نکردن قفل های مربوط به منزل جدید
 • افراد غریبه از زمان سفر شما خبر داشته باشند

شما می توانید برای جلوگیری از سرقت منزل تان، راه های بسیار متعددی را مورد توجه قرار دهید.

بهترین روش جلوگیری از سرقت منزل

 • خرید درب ها و قفل های ضد سرقت و هوشمند
 • دوربین مداربسته
 • کار با سیستم دزدگیر
 • اشیای گرانبها را در منزل نگهداری نکنید
 • بستن درب و پنجره ها
 • به هیچ عنوان برنامه سفر را، در میان افراد دیگر بازگو نکنید
 • روشن گذاشتن یکی از چراغ های منزل
 • کلید منزل تان را، بیرون از خانه جای سازی نکنید

در بخش های بعدی مقاله ی پیش رویتان، می خواهیم راجع به برخی از اصلی ترین راه های جلوگیری از سرقت منزل، مفصل تر صحبت نماییم.

جلوگیری از سرقت منزلراه ها و روش جلوگیری از سرقت منزل

استفاده از درب ها و قفل های ضد سرقت و هوشمند

یکی از مهمترین روش جلوگیری از سرقت منزل را، نصب درب ها و قفل های هوشمند شکل داده است. توجه داشته باشید که امروزه درب های ضد سرقتی بسیار متنوعی را می توانید در بازار مشاهده کنید که به هیچ عنوان فرصت سرقت را به سارقین نداده و امنیت لازم را برای محیط زندگی شما، به وجود خواهند آورد.

شما می توانید مقاوم ترین قفل های دیجیتالی در درب های ساختمان خود نصب نموده و از این طریق با خیال راحت، اقدام به مسافرت نمایید. توصیه می شود که از درب های ضد سرقت یا قفل های دیجیتالی در درب تراس، درب پارکینگ، درب اصلی ساختمان و درب پشت بام استفاده کنید.

شما می توانید جهت خرید با کیفیت ترین و بهترین انواع درب های ضد سرقت، از همین وب سایت پیش روی تان، اقدام نموده و یکی از بهترین انواع درب های ضد سرقت را، سفارش داده و آن را مورد استفاده قرار دهید. امروزه بسیاری از مردم با بهره مندی از فناوری خانه هوشمند، امنیت لازم را در محیط زندگی خود، ایجاد می کنند.

روش های جلوگیری از سرقتبررسی روش جلوگیری از سرقت منزل

استفاده از دوربین مداربسته

در بررسی اصلی ترین و مهمترین روش جلوگیری از سرقت منزل، می توان به سیستم دوربین های مداربسته اشاره کرد. استفاده از سیستم دوربین مداربسته از دهه های دور، مورد توجه بوده است. امروزه شرکت های بسیار مختلفی به دنبال تولید و طراحی مدرن انواع دوربین های مداربسته هستند.

که شما نیز می توانید با توجه به قدرت مالی و پولی که در اختیار دارید، بهترین انواع تجهیزات مذکور را تهیه نموده و آن را در قسمت های مختلف منزلتان، مورد نصب قرار دهید. تهیه دوربین مداربسته در منزل، یکی از بهترین راه های جلوگیری از سرقت و شناسایی سارقین می باشد.

همچنین توصیه می شود که از دوربین های دید در شب استفاده کنید و جهت نصب دوربین ها نیز از افراد حرفه ای در این زمینه استفاده نمایید. در بسیاری از مواقع مشاهده شده است که سارقین به راحتی دوربین ها را از کار انداخته و نقشه ی شوم خود را پیاده می کنند. به همین دلیل بهتر است که از دوربین های مداربسته مخفی استفاده نمایید که شناسایی آنها برای سارقین غیر ممکن باشد.

استفاده از سیستم دزدگیر

کار با سیستم دزدگیر سیم کارتی، یکی از بهترین روش جلوگیری از سرقت خانه به شمار می آید. توصیه می شود که از سیستم های دزدگیر تلفن ثابت استفاده نکنید چرا که سارقین به راحتی می توانند با قطع کردن سیم تلفن ثابت منزلتان، سیستم دزدگیر را غیر فعال کنند.

همچنین در بهره مندی از تکنولوژی های جدید جهت ایجاد امنیت در منزل خود، از مدرن ترین فناوری موجود استفاده کنید تا با آرامش خاطر به مسافرت های طولانی مدت خود بپردازید.

سرقت از منزلروش جلوگیری از سرقت منزل

اشیای گرانبها را در منزل نگهداری نکنید

اگر شما هم به دنبال ایده آل ترین و ساده ترین راه ها و روش جلوگیری از سرقت منزل هستید، بهتر است که به هیچ وجه اشیاء و وسایل ارزشمند و گرانبها خود را، در منزل نگهداری نکنید. امروزه موسسات و بانک های بسیار زیادی وجود دارند.

که با کمال احترام از اشیاء شخصی شما نگهداری می نمایند و شما می توانید قبل از رفتن به سفرهای بلند مدت مدنظرتان، وسایل ارزشمند منزل تان را به بانک ها و موسسات قابل اعتماد بسپارید. 

بستن درب و پنجره ها

ساده ترین روش جلوگیری از سرقت منزل، بستن درب و پنجره ها به شکل محکم می باشد. شما می توانید قبل از خارج شدن از منزل تان، با دقت بالایی تمام درب و پنجره های ساختمان خود را مورد بررسی قرار داده و همه ی آنها را ببندید. همچنین می توانید از درب و پنجره های هوشمند به همراه قفل دیجیتال استفاده نمایید و به هیچ عنوان فرصت دزدی را برای سارقین ندهید. 

به هیچ عنوان برنامه سفر را در میان افراد دیگر بازگو نکنید

پیشنهاد می کنیم که برنامه مربوط به مسافرت خود را در میان افراد آشنا و غریبه بازگو نکنید که این امر یکی از آسان ترین راه ها و روش جلوگیری از سرقت منزل، به شمار می آید. همیشه کلید منزل خود را به دست بستگان قابل اعتماد خود اعم از فرزند و والدین بسپارید و از آنها بخواهید که روزانه به شکل مرتب به منزل شما سر بزنند. 

سوالات متداول

1- مهم ترین روش جلوگیری از سرقت منزل؟

1- خرید درب ها و قفل های ضد سرقت و هوشمند 2- دوربین مداربسته 3- کار با سیستم دزدگیر 4- اشیای گرانبها را در منزل نگهداری نکنید 5- بستن درب و پنجره ها 6- به هیچ عنوان برنامه سفر را، در میان افراد دیگر بازگو نکنید 7- روشن گذاشتن یکی از چراغ های منزل 8- کلید منزل تان را، بیرون از خانه جای سازی نکنید

2- عوامل موثر در تشدید سرقت از منزل چیست؟

1- نگه داشتن اشیاء و اموال ارزشمند در منزل 2- مجهز نبودن منزل به سیستم های امنیتی 3- راه های مربوط به ورودی خانه نا امن باشد 4- تعویض نکردن قفل های مربوط به منزل جدید 5- افراد غریبه از زمان سفر شما خبر داشته باشند

 

امتیازدهی