آدرس : گیشا - خیابان پاتریس لومومبا - چهارراه ملکوتی - کوچه سیامکی - پلاک 13
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

چگونه یک رمز امن برای دستگیره رمزی انتخاب نماییم؟

چگونه یک رمز امن برای دستگیره رمزی انتخاب نماییم؟

“آیا واقعا امنیت دستگیره رمزی بسیار بالا می باشد؟”

از سال ۱۹۹۷ این محصولات به صورت گسترده در سراسر جهان به فروش رسیدند. تنها رمز تعداد محدودی از قفل های نصب شده بر روی درب توسط سارقان تشخیص و قفل را باز نموده اند. دلیل آن نیز سادگی بسیار زیاد رمز عبوری دستگیره رمزی بود. بنابراین می توان نتیجه گرفت دستگیره رمزی به نوبه خود دارای امنیت بسیار بالایی می باشد و به شرط انتخاب یک رمز مخفی، پیچیده و غیرقابل حدس می توان با خیالی آسوده از این نوع قفل ها استفاده نمود و امنیت درب ورودی را افزایش داد.

چگونه یک رمز امن برای دستگیره رمزی انتخاب نماییم؟

نکات مهم هنگام انتخاب رمز عبوری دستگیره رمزی

اگر می خواهید امنیت دستگیره رمزی همچنان بالا باشد به نکات زیر توجه فرمایید:

 • به هیچ عنوان از تاریخ تولد به عنوان رمز عبوری دستگیره رمزی استفاده نکنید. بسیاری از سارقان از تاریخ تولد به عنوان اولین رمز جهت وارد شدن استفاده می نمایند. این اطلاعات را به راحتی می توان توسط کارت های شناسایی موجود در کیف گم شده یا سرقتی به دست آورد.
 • از رمزی عبوری با اعداد پیوسته مانند ۱۲۳۴ استفاده نکنید. این اعداد از رایج ترین روش های رمزگذاری می باشند. به همین دلیل سارقان ابتدا از آن استفاده می نمایند.
 • از ۴ رقم شماره کارت های خود استفاده نکنید. این شماره ها هرگز امن نمی باشند.
 • هرگز از شماره تلفن جهت رمزگذاری استفاده نکنید. این شماره ها به راحتی قابل دسترسی می باشند.
 • هرگز از شماره پلاک، شماره خیابان و یا آپارتمان خود جهت رمزگذاری استفاده نکنید.

رمزگذاری امن

هنگام انتخاب رمز مناسب برای دستگیره رمزی بهتر است از روش های زیر جهت انتخاب اعداد خود استفاده نمایید:

 • یکی از ایده های خوب در انتخاب رمز عبوری استفاده از شماره تلفن خاص در دوران کودکی و یا شماره تلفن یک مکان خاص که همواره با آن سر و کار دارید، می باشد؛ اما باید دقت داشت که این شماره ها هیچ کجا جز ذهن شما ثبت نشده باشد.
 • برای سارقان دشوار می باشد که رمز عبوری دستگیره رمزی ، تاریخ تعطیلات مورد علاقه شما یعنی هالوین (۱۰۳۱) می باشد.
 • استفاده از تاریخ یک رویداد مهم در زندگی شخصی شما مانند تاریخ اولین دیدار با همسرتان می تواند ایده خوبی برای رمز عبوری دستگیره رمزی باشد.
 • استفاده از رمز مخفی بهترین روش رمزگذاری می باشد. به عنوان مثال AMIN در صفحه شماره گیری تلفن همراه با اعداد ۲۶۴۶ نمایش داده می شود. AMIN می تواند اسم شما و یا هر کلمه انتخابی دیگری به دلخواه باشد.

بسیاری از مردم از کدهای ۴ رقمی جهت رمزگذاری استفاده می نمایند اما باید توجه داشت طولانی شدن تعداد اعداد باعث مشکل شدن کار برای سارقان می گردد.

نحوه محافظت از رمز عبوری دستگیره رمزی

جهت حفاظت و جلوگیری از لو رفتن رمز به نکات زیر توجه فرمایید:

 • هرگز رمز را جهت یادآوری با خود همراه نداشته باشید.
 • در هنگام وارد نمودن رمز اطمینان حاصل فرمایید کسی به صفحه لمسی شما خیره نشده است. به ویژه کودکان کنجکاو که به سرعت رمز را به خاطر سپرده و آن را در میان دوستان خود بازگو می نمایند.
 • رمز خود را به طور مرتب تغییر دهید. هر زمان که احساس کردید که شخصی از رمز شما مطلع شده است به سرعت آن را تغییر دهید.

لازم به ذکر است که تمامی مدل های دستگیره رمزی دارای سیستم خیالی یا کد تصادفی می باشند که تشخیص رمز را برای مشاهده کننده سخت نموده و باعث حفاظت از رمز شما می گردد. همچنین این مدل از قفل ها دارای سیستم های امنیتی مانند سیستم ضد سرقت می باشند که در صورت وارد نمودن مکرر رمز به صورت اشتباه، آلارم هشدار سرقت قفل به صدا در می آید و سیستم پردازش آن برای دقایقی از کار می افتد. با این وجود جهت افزایش امنیت بیشتر دستگیره رمزی بهتر است تمامی نکات ذکر شده را به دقت رعایت کنید.

چگونه یک رمز امن برای دستگیره رمزی انتخاب نماییم؟

گذاشتن نظر