انتخاب رمز برای دستگیره رمزی

از سال 1997 این محصولات به صورت گسترده در سراسر جهان به‌فروش رسیدند. تنها رمز تعداد محدودی از قفل‌های نصب شده بر روی درب توسط سارقان تشخیص و قفل را باز نموده‌اند. دلیل آن نیز سادگی بسیار زیاد رمز عبور دستگیره رمزی بود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت دستگیره رمزی به نوبه خود دارای امنیت بسیار بالایی می‌باشد و به شرط انتخاب یک رمز مخفی، پیچیده و غیرقابل حدس می‌توان با خیالی آسوده از قفل رمزی استفاده نمود و امنیت درب ورودی را افزایش داد.

چگونه یک رمز امن برای دستگیره رمزی انتخاب نماییم؟

نکات مهم هنگام انتخاب رمز عبور دستگیره رمزی

اگر می‌خواهید امنیت دستگیره رمزی همچنان بالا باشد به نکات زیر توجه نمایید:

 • هرگز از تاریخ تولد به‌عنوان رمز عبور دستگیره رمزی استفاده نکنید. بسیاری از سارقان از تاریخ تولد به‌عنوان اولین رمز جهت وارد شدن استفاده می‌کنند. این اطلاعات را به راحتی می‌توان توسط کارت‌های شناسایی موجود در کیف گم شده یا سرقتی به دست آورد.
 • از رمزی عبور با اعداد پیوسته مانند 1234 استفاده نکنید. این اعداد از رایج‌ترین روش‌های رمزگذاری می‌باشند. به همین دلیل سارقان ابتدا از آن استفاده می‌نمایند.
 • از 4 رقم شماره کارت‌های خود استفاده نکنید. این شماره‌ها هرگز امن نمی‌باشند.
 • هرگز از شماره تلفن جهت رمزگذاری استفاده نکنید. این شماره‌ها به راحتی قابل دسترسی است.
 • هرگز از شماره پلاک، شماره خیابان و یا آپارتمان خود جهت رمزگذاری استفاده نکنید.

رمزگذاری امن برای قفل دیجیتال

هنگام انتخاب رمز مناسب برای دستگیره رمزی بهتر است از روش‌های زیر جهت انتخاب اعداد خود استفاده نمایید:

 • یکی از ایده‌های خوب در انتخاب رمز عبور استفاده از شماره تلفن خاص در دوران کودکی و یا شماره تلفن یک مکان خاص که همواره با آن سر و کار دارید، می‌باشد. اما باید دقت داشت که این شماره‌ها هیچ‌کجا جز ذهن شما ثبت نشده باشد.
 • برای سارقان دشوار می‌باشد که رمز عبور دستگیره رمزی، تاریخ تعطیلات مورد علاقه شما یعنی هالوین (1031) می‌باشد.
 • استفاده از تاریخ یک رویداد مهم در زندگی شخصی شما مانند تاریخ اولین دیدار با همسرتان می‌تواند ایده خوبی برای رمز عبور دستگیره رمزی باشد.
 • استفاده از رمز مخفی بهترین روش رمزگذاری می‌باشد. به‌عنوان مثال AMIN در صفحه شماره‌گیری تلفن همراه با اعداد 2646 نمایش داده می‌شود. AMIN می‌تواند اسم شما و یا هر کلمه انتخابی دیگری به دل‌خواه باشد.

بسیاری از مردم از کدهای 4 رقمی جهت رمزگذاری استفاده می‌نمایند اما باید توجه داشت طولانی شدن تعداد اعداد باعث مشکل شدن کار برای سارقان می‌گردد.

نحوه محافظت از رمز عبور دستگیره رمزی

جهت حفاظت و جلوگیری از لو رفتن رمز به نکات زیر توجه نمایید:

 • هرگز رمز را جهت یادآوری با خود همراه نداشته باشید.
 • هنگام وارد نمودن رمز اطمینان حاصل کنید کسی به صفحه لمسی شما خیره نشده است. به‌ویژه کودکان کنجکاو که به سرعت رمز را به خاطر سپرده و آن‌را در میان دوستان خود بازگو می‌کنند.
 • رمز خود را به طور مرتب تغییر دهید. هر زمان که احساس کردید که شخصی از رمز شما مطلع شده است به سرعت آن را تغییر دهید.

لازم به ذکر است که تمامی مدل‌های دستگیره رمزی دارای سیستم خیالی یا کد تصادفی می‌باشند که تشخیص رمز را برای مشاهده کننده سخت نموده و باعث حفاظت از رمز شما می‌گردد. همچنین این مدل از قفل‌ها دارای سیستم‌های امنیتی مانند سیستم ضد سرقت می‌باشند که در صورت وارد نمودن مکرر رمز به صورت اشتباه، آلارم هشدار سرقت قفل به صدا در می‌آید و سیستم پردازش آن برای دقایقی از کار می‌افتد. با این وجود جهت افزایش امنیت بیشتر دستگیره رمزی بهتر است تمامی نکات ذکر شده را به دقت رعایت کنید.

چگونه یک رمز امن برای دستگیره رمزی انتخاب نماییم؟

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی