راهنمای انتخاب بهترین قفل دیجیتالی درب

از زمان معرفی سیستم‌های هوشمند قفل درب و افزایش تقاضای استفاده از این قفل‌ها برای اماکن تجاری و مسکونی، شرکت‌های بسیاری اقدام به تولید این محصولات با ویژگی‌های متفاوت نمودند. در این مقاله شما را در انتخاب بهترین قفل دیجیتالی درب راهنمایی و مزایای استفاده از آن‌ها را به جای قفل‌های سنتی و قدیمی بیان می‌کنیم.

پیدایش سیستم‌های امنیتی و صنعت قفل

” یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد : ضرورت مادر اختراع است”

در انگلستان قدیم سرقت‌های بسیاری اتفاق می‌افتاد. به همین دلیل مسابقه‌ای ترتیب داده شد تا میزان این سرقت‌ها کاهش یابد. هدف از مسابقه اختراع یک وسیله امنیتی و یا قفل با امنیت بسیار بالا بود که تنها با یک کلید منحصر به فرد به‌توان آن‌را باز نمود. در این مسابقه برادران Chubb موفق شدند جایزه اول را از آن خود کنند. از این‌جا بود که صنعت قفل شکل گرفت. این اختراع ساده‌ترین قفل موجود از زمان شکل‌گیری این صنعت بود.

پیدایش سیستم های امنیتی و صنعت قفل

تا به امروز انواع بسیاری از قفل‌ها با امکانات متفاوت وجود دارد. آخرین نوع این قفل‌ها، قفل دیجیتالی درب می‌باشد.

مقایسه قفل دیجیتالی درب و مکانیکی

قفل‌های مکانیکی ارزان‌تر و نصب آن بسیار آسان می‌باشد. اما متاسفانه از امنیت بسیار پایین، هزینه‌های نگه‌داری بسیار بالا و مشکلات فنی زیادی برخوردار می‌باشد. مشکلاتی مانند فراموش کردن کلیدها، مشکلات ناشی از گم نمودن آن‌ها و ده‌ها مشکل دیگر که شما مجاب به حذف سیستم‌های قدیمی قفل می‌نماید.

در عوض مدل‌های مختلف قفل دیجیتالی درب اگرچه گران‌تر می‌باشد اما امکانات بسیار زیاد آن‌ها و نیز حذف کلیدها باعث افزایش امنیت و راحتی آن‌ها می‌گردد. نصب و راه اندازی این نوع قفل‌ها بسیار آسان می‌باشد. تنها مشکلی که این محصولات امنیتی ممکن است داشته باشند فراموش کردن رمز عبور و یا تمام شدن باتری می‌باشد که آن نیز به راحتی قابل حل می‌باشد.

انواع قفل دیجیتالی درب

  • قفل دیجیتالی رمزی و کارتی : علاوه بر شناسایی رمز، کارت را نیز به آن می‌توان شناسایی نمود.
  • قفل دیجیتالی رمزی و اثر انگشتی (بیومتریک) : علاوه بر شناسایی رمز، اثر انگشت را نیز به آن می‌توان شناسایی نمود.
  • قفل دیجیتالی ترکیبی (رمز و کارت و اثر انگشت) : یکی از قدرتمندترین قفل‌های دیجیتالی موجود در بازار است که از امنیت و انعطاف‌پذیری بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. این قفل هر سه پنل ورودی را دارد.

باز کردن درب ورودی ساختمان توسط کارت

مزایای استفاده از قفل دیجیتالی درب

حذف کلیدها و استفاده از رمز و کارت و اثر انگشت به جای کلیدها که از مهمترین مزایای استفاده از این نوع قفل‌ها می‌باشد مشکلاتی مانند نگرانی گم نمودن کلیدها، هزینه‌های استفاده از کلیدها و جایگزینی کلیدهای گم شده، نگرانی ماندن دوستان و آشنایان پشت درب و … را برای همیشه از بین می‌برد و راحتی و آسایش را برای شما فراهم می‌آورد.

استفاده از سیستم‌های امنیتی بسیار پیشرفته و آلارم‌های هشدار نیز از دیگر مزایای قفل دیجیتالی درب می‌باشد که انتخاب را برای شما آسان می‌نماید.

دلایل استفاده از قفل دیجیتالی درب

  • گم نمودن کلیدها

آیا شما نیز مانند خیلی از افراد با دسته کلیدهای خود مشکل دارید و به راحتی آن‌ها را گم نموده و یا فراموش می‌کنید با خود بیاورید؟ این یکی از بزرگترین دلایل استفاده از قفل دیجیتالی درب می‌باشد که می توان آن را با رمز، کارت و اثر انگشت به‌جای کلیدها باز نمود.

  • استفاده از باتری به‌عنوان منبع انرژی

قفل دیجیتالی درب نیازی به سیم‌کشی برق ندارد و تنها با استفاده از 4 الی 8 عدد باتری قلمی AA به مدت یک‌سال برای شما کار می‌کند.

  • سیستم‌های امنیتی پیشرفته

قفل دیجیتالی درب با داشتن امکاناتی مانند مغزی ضدسرقت و ضد دیلم و ویژگی‌های فنی مانند سیستم‌های امنیتی ضد سرقت انتخاب را برای کاربران آسان می‌نماید. در صورت اعمال زور و ضربه به قفل و یا وارد نمودن رمز، کارت و یا اثر انگشت اشتباه، سیستم قفل برای دقایقی از کار افتاده و آلارم هشدار بسیار قوی آن به صدا در می‌آید.

راهنمای انتخاب بهترین قفل دیجیتالی

قفل دیجیتالی یا قفل هوشمند؟

برای بیان ساده این موضوع به تعریف کلی آن می‌پردازیم. در واقع قفل دیجیتالی درب نوعی قفل هوشمند می‌باشد که ویژگی‌هایی مانند کنترل ورود و خروج توسط گوشی هوشمند و باز و بسته نمودن درب از راه دور در آن وجود ندارد. به بیان دیگر قفل هوشمند با داشتن امکانات بیشتر، پیشرفته‌تر از قفل دیجیتالی درب می‌باشد. این امکانات و کنترل از راه دور قفل توسط دستگاه‌های هوشمند مانند: گوشی، لپ تاپ و یا ساعت هوشمند سطح جدیدی از امنیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما می‌توانید توسط قفل هوشمند ورود و خروج منزل و یا محل کار خود را از راه دور کنترل نمایید.

راهنمای انتخاب بهترین قفل دیجیتالی