در دکوراسیون داخلی مدرن یک سادگی وجود دارد که به آن اهمیت ابدی داده است. طراحی مدرن دارای خطوط صاف و تمیزی می باشد که احساس راحتی را ایجاد می کند. سبک مدرن به یک سبک خاص محدود نیست چرا که مبلمان مدرن را در بسیاری از خانه ها با سبک های متفاوت روئیت می کنید. با ما همراه باسید تا برخی از ایده های خیره کننده دکوراسیون داخلی مدرن را جمع آوری کنید و از آنها برای خلق شاهکار خود الهام بگیرید.

تاریخچه‌ی دکوراسیون داخلی مدرن

مدرنیسم در اواخر قرن نوزدهم آغاز شد و در اواخر دهه 1930 به اوج خود رسید و پس از آن به آرامی با شکل گیری جنبش هایی مانند پست مدرنیسم افول کرد. با این حال جریان مدرنیسم امروز ادامه دارد به ویژه در معماری، عناصر طراحی مدرن اساس بسیاری از خانه های معاصر را تشکیل می دهند. خانه ها می توانند پنجره های بزرگ، سقف های مسطح و مکعبی یا حتی استوانه ای داشته باشند. استفاده از مصالح جدید بدین معناست که ارتفاع سازه ها می تواند به مراتب بیشتر از قبل برسد. جنبش های دیگر مانند Bauhaus ،De Stijl و Futurism نیز بخشی از مدرنیسم هستند و به سبک عمق می بخشند. یکی از بارز ترین ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی مدرن ساده سازی و جلوگیری از آشفتگی می باشد.

دکوراسیون داخلی

خطوط صاف و تمیز در طراحی مدرن

طراحی داخلی مدرن به عنوان نقطه مقابل طرح های قبلی است که از بافت های سنگین، کنده کاری و رنگ های چوبی در سراسر خانه استفاده می کردند. بنابراین اکثر اجزای دکوراسیون داخلی مدرن از مبلمان گرفته تا شکل اتاق ها شامل خطوط تمیز و مستقیم و بدون جزئیات اضافی می باشد. این سبک تفاوت کمی با طراحی معاصر دارد که از منحنی ها و خطوط گسترده استفاده می کند. خطوط طراحی مدرن واضح تر، تیزتر و بسیار کم حجم هستند. با این حال چندین نوع مختلف طراحی وجود دارد که در این دسته قرار می گیرند به ویژه برای مبلمان هایی مانند:

  • mission style
  • art deco
  • shaker

استفاده از فلز در سبک مدرن

کروم و فولاد ضد زنگ بخش بزرگی از دکوراسیون داخلی مدرن را تشکیل می دهند. حذف جزئیات فلزی سنتی (مانند آهن فرفورژه) باعث می شود تا از فلزات تمیز و صیقلی به جای آنها استفاده شود. دیدن کروم یا فولاد ضد زنگ به عنوان بخشی از مبلمان، مانند پایه های میز یا قسمت هایی از قاب صندلی، غیر معمول نیست. از کروم به طور گسترده در سراسر خانه استفاده می شود که در شیرآلات، دستگیره های در، دسته های کابینت، لامپ ها و نرده ها دیده می شود. کروم صیقلی دارای درخشندگی بسیار بالا و ته رنگ کمی آبی است که باعث می شود بسیار سرد به نظر برسد.

میزان استفاده از لوازم جانبی در دکوراسیون داخلی مدرن

در دکوراسیون داخلی مدرن در درجه اول به استفاده محدود از لوازم جانبی اشاره شده است. این بدان معناست که استفاده بی رویه از گلدان، سفال، فرش، تابلو و … وجود ندارد. هرگونه اقلام ضروری از جمله کتاب، لوازم الکترونیکی و یادگاری دور از دید نگه داشته می شوند یا در خانه با قفسه های داخلی یا انبارهای مخفی زیر نیمکت ها یا صندلی ها تعبیه می شوند. در دکوراسیون داخلب مدرن عمدتا از پنجره های بزرگ و نور طبیعی استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل

 

نقش مینیمالیسم در دکوراسیون داخلی مدرن

مینیمالیسم نقش مهمی در دکوراسیون مدرن و طراحی معاصر دارد. اصول مینیمالیسم شامل رویکرد “less is more” برای طراحی فضا است. این بدان معناست که هیچ جزئیات اضافی مانند ستون، قالب، تزئینات کابینت، استفاده بیش از حد از رنگ یا استفاده بیش از حد از منسوجات وجود ندارد. می توان از طراحی مینیمالیستی به عنوان لوازم جانبی استفاده کرد اما در واقع نیاز به برنامه ریزی زیادی است تا اطمینان حاصل شود که آنچه در خانه وجود دارد کاملاً ضروری است. با این حال امروزه ضروری تر از هر چیزی در هر خانه ای وجود یک قفل دیجیتال درب است که حس امنیت و آرامش را در محیط شما ایجاد کند.

استفاده از رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی منزل

اکثر خانه هایی که به سبک مدرن تزئین شده اند از رنگ های خنثی و سایه های سیاه و سفید منحصراً در سراسر خانه استفاده می کنند. رنگ های پر رنگ را برای کمک به شکستن رنگهای خنثی و ارائه نقاط کانونی استفاده می شود. این رنگ ها اغلب به ندرت معرفی می شوند و به ندرت به عنوان رنگی برای دیوارها مورد استفاده قرار می گیرند. در دکوراسیون داخلی مدرن از رنگ های گرم همچون قهوه ای و سبز برای مبلمان و پرده ها استفاده می شود.

سبک مدرن

وجود طرح باز در سبک مدرن

هنگامی که صحبت از طراحی داخلی مدرن خانه می شود، داشتن یک طرح باز ضروری است. یک فضای نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه باز به از بین بردن ساختارهای غیر ضروری داخل خانه کمک می کند در حالی که جریان هوای آزاد را تشویق می کند.

تفاوت بین دکوراسیون داخلی مدرن و دکوراسیون داخلی معاصر

برخی از افراد دکوراسیون داخلی مدرن را با سبک دکوراسیون معاصر یا به عبارت بهتر امروزی اشتباه می گیرند. از جمله اساسی ترین تقاوت های این دو سبک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دکوراسیون داخلی معاصر به آنچه در حال حاضر جدید و نوآورانه است اشاره می کند در حالی که دکوراسیون داخلی مدرن به دوران خاصی در تاریخ طراحی اشاره دارد. در حال حاضر، معماران و طراحان داخلی به طور یکسان از عناصر مدرن در طراحی معاصر خود استفاده می کنند. این شبیه به احیای مدرنیستی است، اما نباید با جنبش مدرن مادر در قرن 19 اشتباه گرفته شود. دکوراسیون داخلی معاصر ترکیبی از سبک های گذشته با دوزی از پیشرفت تکنولوژی است.

فضاهای مدرن معمولاً تاریک یا سرد نیستند. علیرغم این واقعیت که طراحی مدرن بر مینیمالیسم تمرکز دارد ، اکثر فضاهای مدرن نیازی به رنگهای سرد یا تند ندارند. در عوض آنها با مقدار زیادی خنثی طبیعی و گرم پر شده اند. از طرف دیگر دکوراسیون داخلی معاصر درخشندگی جسورانه ای دارد مانند سیاه و سفید. در واقع از یک سمت دایره رنگی به سمت دیگر آن حرکت می کنند.

طراحی مبلمان سبک معاصر کمی منحنی تر است. اگرچه مبلمان با طراحی مدرن خطوط مستقیم و محکم را ترجیح می دهند اما مفاهیم طراحی مبلمان معاصر بیشتر ارگانیک هستند. مبلمان با طراحی مدرن معمولاً ترکیبی از راحتی و پیچیدگی با ظاهر و احساس تازه است. فلزاتی مانند نیکل، فولاد ضد زنگ و کروم نیز در بین مبلمان با مفهوم سبک معاصر محبوب هستند.

امتیازدهی