آدرس : گیشا - خیابان پاتریس لومومبا - چهارراه ملکوتی - کوچه سیامکی - پلاک 13
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09372276014

دلایل استفاده از قفل هوشمند

دلایل استفاده از قفل هوشمند

قفل هوشمند

با توجه به اینکه تمام تلاش افراد در وهله اول افزایش امنیت و آسایش زندگی و محل کار می باشد، استفاده از وسایل امنیتی هوشمند چندان هم تعجب آور نیست. یکی از مهمترین وسایل امنیتی جهت حفاظت از اماکن مسکونی و تجاری قفل هوشمند می باشد که امنیت، آسایش و راحتی را برای کاربران به ارمغان می آورد. امروزه قفل هوشمند به سرعت در حال تبدیل شدن به محبوب ترین وسایل امنیتی برای اماکن تجاری و مسکونی می باشد.

قفل هوشمند چیست؟

قفل هوشمند یکی از ساده ترین راه حل های افزایش امنیت و راحتی درب هاب ورودی و اضافه نمودن آن به سیستم های هوشمندسازی می باشد. به راحتی می توان بدون نیاز به کلید و با استفاده از پنل های دسترسی مانند رمز، کارت و اثر انگشت درب را باز نمود. همچنین به کمک روش های بی سیم مانند دستگاه های بلوتوثی و اینترنتی و گوشی هوشمند می توان قفل خود را از راه دور کنترل و درب را باز و بسته کرد.

دلایل استفاده از قفل هوشمند

دلایل استفاده از قفل هوشمند

  • افزایش آسایش و راحتی ورود و خروج: یکی از دلایل بسیار مهم استفاده از قفل هوشمند حذف دسته کلیدها حجیم بوده به طوری که نیمی از مشکلات قفل های معمولی و مکانیکی استفاده از کلید می باشد. همچنین نگرانی بابت باز و یا بسته بودن درب از بین می رود. به راحتی می توان توسط گوشی های هوشمند قفل درب خود را چک و از بسته بودن درب اطمینان حاصل نمود.
  • افزایش امنیت: توسط قفل هوشمند به راحتی می توان ورود و خروج افراد را کنترل نمود. هر کاربر دارای یک کلید مجازی می باشد که مشکلات و نگرانی بابت جاگذاشتن و یا گم نمودن آن ها وجود ندارد؛ به راحتی و بدون نیاز به فرد متخص می توان این کلیدها را حذف و برای قفل کلید جدید معرفی نمود. همچنین در صورت ضربه زدن به درب و یا قفل و اقدام به ورود غیر مجاز، پیام و آلارم هشدار برای گوشی شما ارسال می گردد تا در اسرع وقت جهت جلوگیری از حوادث امنیتی اقدام نمایید.
  • به اشتراک گذاشتن کلیدهای مجازی: گاهی اوقات فرزندان و یا افرادی جهت انجام امور منزل و یا محل کار با هماهنگی قبلی، به محل مورد نظر مراجعه می نمایند؛ در حالی که شما در آنجا حضور نداشته و افراد مراجعه کننده نیز دسترسی به کلید ندارند و به این ترتیب احتمال ماندن پشت درب برای یک زمان طولانی وجود دارد. با استفاده از قفل هوشمند و ارسال کلید مجازی یک بار مصرف این مشکل برطرف خواهد شد. پس از استفاده از این کلید و جهت افزایش امنیت به صورت خودکار از حافظه قفل حذف می گردد.

دلایل استفاده از قفل هوشمند

قفل هوشمند در سیستم های هوشمندسازی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد قفل هوشمند ، متصل شدن آن به دیگر وسایل هوشمند می باشد. به این ترتیب می توان با ترکیب دستورات ارسال شده ما بین وسایل هوشمند منزل و قفل در سیستم های هوشمندسازی، از مزایای امنیتی و کاربردی آن بهره مند گردید.

به عنوان مثال دستورات لازم را میان وسایل هوشمند و قفل طوری برنامه ریزی نمود که پس از خروج از منزل و بسته شدن درب و قفل هوشمند ، سایر وسایل هوشمند خانه مانند وسایل برقی و یا گرمایشی موقتا از مدار خارج شده و خاموش گردد و به محض ورود به منزل و باز نمودن قفل هوشمند ، مجددا شروع به کار نمایند.

دلایل استفاده از قفل هوشمند

در کل قفل هوشمند بسیاری از نگرانی ها و نیازهای شما را برای داشتن یک زندگی امن و راحت تامین می نماید.

گذاشتن نظر