آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

دلایل استفاده از دستگیره رمزی درب ورودی

دلایل استفاده از دستگیره رمزی درب ورودی

اگر تصمیم به جایگزینی قفل های قدیمی و سنتی خود با دستگیره رمزی را دارید، به طور حتم باید به شما تبریک گفت. بدون شک انتخاب شما، انتخابی بسیار عالی و هوشمند می‌باشد. اکنون می‌توانید یک سطح کاملا جدید و پیشرفته از راحتی و امنیت را تجربه کنید. دیگر لازم نیست نگران دردسرهای عجیب و غریب دسته کلیدها باشید.

با این وجود بسیاری از مردم به دلیل استفاده طولانی مدت از قفل‌های مکانیکی، آشنایی کافی با دستگیره رمزی ندارند و در هنگام استفاده از آن ها دچار دردسرهایی می‌شوند. در این مقاله سعی می شود تا با ارائه اطلاعات مفید، آگاهی کافی را در هنگام خرید داشته باشید.

دلایل جایگزینی قفل مکانیکی با دستگیره رمزی

دلایل استفاده از دستگیره رمزی درب ورودی

– محافظت بهتر دستگیره رمزی در برابر خرابکاری و سرقت

افزایش امنیت و پیشگیری از سرقت ها و ورود غیر مجاز در سال های اخیر به یک موضوع بسیار مهم برای مردم تبدیل شده است. آمار نشان می دهد که میزان سرقت و خرابکاری روز به روز در حال افزایش می باشد. بیشتر این سرقت ها نیز از طریق درب ورودی ساختمان انجام می‌گیرد.

دستگیره رمزی با داشتن تجهیزات امنیتی و سیستم‌های کنترل دسترسی، سطح بالایی از امنیت را برای کاربران فراهم می‌آورد. با استفاده از کدهای رمزگذاری شده می توان دسترسی به درب ورودی را محدود نمود. با استفاده از نرم افزارهای هوشمند می توان از راه دور ورود و خروج را کنترل کرد. با کمک آلارم هشدار می توان از وقوع حوادث امنیتی جلوگیری کرد و ده ها ویژگی امنیتی دیگر که زندگی امن را برایتان به ارمغان می‌آورد.

– دسترسی راحت و کارآمدتر به درب ورودی ساختمان

دسترسی به قفل های قدیمی توسط کلید مکانیکی در طول این سال ها، خسارت های بزرگ و جبران ناپذیری را برای اکثر کاربران به دنبال داشته است. از هزینه های بالای تعمیر و نگهداری گرفته تا امنیت بسیار پایین حمل و نگهداری کلیدها. اما شاید یکی از مهمترین معایب استفاده از قفل‌های مکانیکی، ایجاد دردسرهای زیاد در هنگام ورود و خروج باشد.

احتمال از دست رفتن کلیدها یا آسیب به مکانیزم داخلی قفل می‌تواند باعث پشت درب ماندن شما گردد. این موضوع می تواند بدترین اتفاق برای شما در یک روز کاری پر مشغله باشد. دستگیره رمزی با داشتن روش های دسترسی پیشرفته و بدون کلید، این مشکل را برای همیشه از بین خواهد برد.

– اقتصادی و مقرون به صرفه

جایگزینی کلیدهای از دست رفته، خرابی مکانیزم داخلی قفل، تخریب راحت قفل توسط سارقان و دلایل دیگری که باعث می شود تا هزینه و زمان زیادی صرف نگهداری قفل های مکانیکی گردد. دستگیره رمزی به دلیل حذف سیستم مبتنی بر کلید و کیفیت تولید بسیار عالی، انتخابی مقرون به صرفه به حساب می‌آید. این امر در طولانی مدت خود را بیشتر نشان می‌دهد.

لزوم مطابقت ویژگی‌های دستگیره رمزی با توجه به نیازها و خصوصیات محل استفاده

دلایل استفاده از دستگیره رمزی درب ورودی
لزوم ضد آب بودن قفل در مناطق بارانی و مرطوب

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند در انتخاب دستگیره رمزی تاثیرگذار باشد. اما همواره توصیه می‌شود قفلی را در نظر بگیرید که ویژگی‌های آن مطابق با نیازها و خصوصیات محل کار یا زندگی شما باشد. در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اگر در منطقه ای با شرایط آب و هوایی غیر معمول زندگی می‌کنید، دستگیره رمزی مورد نظر شما باید دارای بدنه ای با آلیاژهای ویژه و بردهای الکترونیکی مقاوم در برابر شرایط محیطی منطقه محل زندگی باشد. به عنوان مثال در مناطق گرم و مرطوب، قفل مورد نظر باید مقاومت بالایی در برابر آب، رطوبت و زنگ زدگی داشته باشد.
  • برای مناطقی که اطلاعات حساس و دارایی های ارزشمند در آن ها نگهداری می‌شود، بهتر است از دستگیره رمزی با امکان کنترل ورود و خروج استفاده نمود.
  • برای اماکن امنیتی و نظامی بهتر است از دستگیره رمزی با امکان رمزگذاری امنیتی استفاده کرد. همچنین این نوع قفل ها باید حداکثر ویژگی‌های امنیتی که مهمترین آن ها آلارم هشدار نفوذ غیر مجاز است، را دارا باشد.
  • اگر اغلب در هنگام شب یا در محلی با نور کم به خانه مراجعه می‌کنید، بهتر است قفلی را انتخاب نمایید که دارای نور پس زمینه مناسب باشد تا دسترسی راحت به درب را برای شما فراهم نماید.

نکات فوق تنها چند نمونه از اهمیت تطابق ویژگی‌های دستگیره رمزی با نیازها و خصوصیات محل استفاده قفل می‌باشد.

اشتباهات بارز در هنگام استفاده از دستگیره رمزی

دلایل استفاده از دستگیره رمزی درب ورودی

در ادامه این مقاله به چند اشتباه بارز که کاربران تازه کار در هنگام استفاده از دستگیره رمزی به آن مرتکب می‌شوند و نحوه جلوگیری از آن ها اشاره خواهیم نمود.

– عدم تغییر کدهای دسترسی پیش فرض

تمامی مدل های دستگیره رمزی با کدهای دسترسی پیش فرض برنامه ریزی شده اند تا برای شروع کار بتوان از عملکرد صحیح آن ها اطمینان حاصل کرد. استفاده دائمی از این رمز می‌تواند امنیت درب ورودی را به شدت کاهش دهد. بسیاری از سارقان و خرابکاران حرفه ای، با مطاله دفترچه راهنمای این نوع قفل‌ها، می توانند به رمز پیش فرض قفل دسترسی پیدا کنند. بنابراین بهتر است در اولین گام رمز پیش فرض قفل را حذف و رمز دلخواه خود را معرفی نمایید.

– خرید دستگیره رمزی از یک مکان مشکوک و بدون هویت

اگر تصمیم به خرید دستگیره رمزی دارید، بهترین راه خرید از شرکت ها و برندهای معتبر می‌باشد؛ جایی که امکان تماس با نمایندگان و حضور فیزیکی در شرکت مورد نظر وجود داشته باشد. خرید از اماکن بدون آدرس و مشکوک، امنیت و سرمایه گذاری شما را به خطر می‌اندازد.

– انتخاب دستگیره رمزی بدون در نظر گرفتن نوع درب

باید اطلاعاتی مانند نوع درب (شیشه ای، فلزی، چوبی و ضد سرقت)، ضخامت و اندازه بائو درب و راست بازشو و چپ بازشو بودن درب و … را در هنگام خرید دستگیره رمزی در نظر بگیرید. توجه نکردن به این موضوع باعث به دردسر افتادن شما در هنگام نصب می‌گردد.

– استفاده از کدهای قابل تشخیص

از کدهایی با اطلاعات شخصی مانند روز تولد، شماره خیابان، شماره تلفن و … جددا خودداری نمایید. فراموش نکنید که سارقان حرفه‌ای، پیش از انجام کار خود، مدت زمان طولانی شما را در نظر خواهند گرفت.

ما در دنیایی متفاوت نسبت به 20 یا 30 سال پیش زندگی می‌کنیم. با توجه به این که در حال حاضر، امنیت به یک نگرانی مهم و همه گیر برای مردم تبدیل شده است، بنابراین باید با استفاده از سیستم های امنیتی مانند دستگیره رمزی با خطرات احتمالی مقابله نماییم. همواره باید از تجربیات و اشتباهات دیگران درس گرفت و امنیت بیشتری را برای خانه، محل کار یا خانواده خود ایجاد نمود.

گذاشتن نظر