دستگیره هوشمند امنیتی

از زمان معرفی اولین نوع قفل‌های درب ورودی تا به امروز، صنعت قفل‌سازی به پیشرفت‌های باورنکردنی دست پیدا کرده است. از قفل‌های امنیتی که امنیت مضاعف را برای درب ورودی فراهم می‌آورد تا مدل‌های مختلف دستگیره هوشمند امنیتی، که خیال کاربران را از محافظت اموال خود راحت می‌نماید.

در این مقاله با معرفی دستگیره هوشمند امنیتی و مقایسه این محصولات امنیتی با قفل‌های مکانیکی و سنتی، راه روشنی برای انتخاب گزینه مناسب برای محافظت از درب ورودی، به شما نشان خواهیم داد.

تاریخچه تولید قفل درب

اولین نسل از قفل که جهت ورود نیاز به کلید مکانیکی داشت، در اوایل دهه 1800 میلادی معرفی شد و این سر آغاز یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های جهان یعنی صنعت قفل‌سازی گردید. هدف از این اختراع، حفاظت از اموال ارزشمند مردم بود که تنها با یک کلید امکان دسترسی به آن وجود داشت.

دستگیره هوشمند امنیتی گزینه ای مناسب برای محافظت از اموال ارزشمند

در ادامه با پیشرفت‌های روز افزون، این صنعت نیز دچار تغییرات بسیاری گردید که منجر به تولید قفل‌های پیشرفته‌ای به نام دستگیره هوشمند امنیتی شد.

مقایسه قفل مکانیکی و هوشمند

برای آشنایی بیشتر بهتر است مقایسه‌ای میان قفل مکانیکی و دستگیره هوشمند امنیتی انجام دهیم.

قفل‌های سنتی قطعا ارزان‌تر از مدل‌های هوشمند می‌باشند. نصب آن‌ها نیز بسیار آسان‌تر می‌باشد و برای استفاده از آن نیاز به آموزش‌های خاص و پیچیده نیست. اما متاسفانه به راحتی می‌توان به قفل‌های مکانیکی دسترسی یافت، زیرا تنها راه دسترسی به این نوع قفل‌ها توسط کلید مکانیکی می‌باشد که به راحتی می‌توان آن را کپی نمود. از دست دادن یا فراموش کردن کلیدها نیز باعث بروز دردسرهای بسیاری برای کاربران می‌گردد.

مدل‌های مختلف دستگیره هوشمند امنیتی اگرچه گران‌تر از قفل‌های سنتی به‌نظر می‌رسند اما با توجه به مشکلات ایجاد شده برای قفل‌های سنتی در طولانی مدت، هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری را برای شما به دنبال خواهد داشت. بنابراین گزینه‌ای مقرون به‌صرفه‌تر از قفل‌های مکانیکی به حساب می‌آید. همچنین باعث افزایش امنیت و راحتی در رفت و آمد (عدم استفاده از کلید مکانیکی) می‌شود.

انواع دستگیره هوشمند

– دستگیره هوشمند رمزی

برخی از مدل‌های دستگیره هوشمند امنیتی را می‌توان توسط رمز عبور امن کنترل کرد. اگرچه این نوع قفل‌ها، دارای مشکلاتی مانند فراموش کردن رمز یا لو رفتن گذر واژه می‌باشد، اما همچنان گزینه‌ای مناسب برای کنترل درب ورودی هستند.

دستگیره هوشمند امنیتی گزینه ای مناسب برای محافظت از اموال ارزشمند

– دستگیره هوشمند کارتی

امروزه در بسیاری از اماکن اداری و تجاری برای کنترل تردد پرسنل از دستگیره هوشمند کارتی (قفل دیجیتال) استفاده می‌شود. کارت‌ها از نوع RFID یا NFC است که می‌تواند کارت شناسایی پرسنلی باشد. از معایب این نوع قفل‌ها، حمل پارامترهای دسترسی که مشکلاتی مانند کلیدهای مکانیکی را به وجود می‌آورد.

دستگیره هوشمند امنیتی گزینه ای مناسب برای محافظت از اموال ارزشمند

– دستگیره هوشمند اثر انگشتی

امن‌ترین و ساده‌ترین روش دسترسی به درب ورودی، استفاده از اثر انگشت می‌باشد. دستگیره هوشمند اثر انگشتی را به هیچ عنوان نمی‌توان هک کرد و مشکلاتی که برای مدل‌های دیگر قفل به وجود می‌آید نیز در این نوع قفل‌ها دیده نمی‌شود.

دستگیره هوشمند امنیتی گزینه ای مناسب برای محافظت از اموال ارزشمند

برخی از مدل‌های دستگیره هوشمند امنیتی دارای ترکیبی از روش‌های دسترسی می‌باشند که انتخاب روش ورود را برای کاربران راحت می‌نماید. مانند قفل امنیتی سامسونگ P930 که دارای روش‌های دسترسی رمز، کارت، اثر انگشت و تلفن همراه می‌باشد.

انتخاب روش مناسب برای دسترسی به دستگیره هوشمند امنیتی

آیا خانواده شما با تکنولوژی‌های هوشمند آشنا هستند؟ آیا مادربزرگ شما می‌تواند از رمز یا کارت استفاده نماید؟ آیا فرزند خردسال شما می‌تواند رمز عبوری را به‌خاطر بسپارد؟ به همین دلیل یکی از عواملی که باید در هنگام انتخاب دستگیره هوشمند امنیتی در نظر گرفت، شیوه زندگی افراد خانواده یا سطح اطلاعات فناوری آن‌ها می‌باشد.

برای مثال بهتر است برای مادربزرگ یا فرزندان خردسال خانواده از روش دسترسی اثر انگشتی استفاده نمود. برای افراد معلول به دلیل مشکلات حرکتی، از قفل‌هایی با قابلیت کنترل از راه دور و برای کسب و کارها نیز از کارت برای کنترل ورود و خروج استفاده کرد.

نحوه نصب دستگیره هوشمند امنیتی

برخی از مدل‌های دستگیره هوشمند امنیتی، نصب راحت‌تری نسبت به سایر مدل‌ها دارند و برای نصب نیاز به افراد متخصص نیست. این نوع قفل‌ها را می‌توان روی هر نوع دربی نصب کرد. اگرچه نصب آن‌ها با وجود شابلون و دفترچه راهنما، آسان می‌باشد اما پیشنهاد می‌گردد این کار توسط متخصصان نصب انجام گیرد تا تمام استانداردها رعایت شود.

– مرحله 1: سوراخ کاری درب

اولین قدم برای نصب دستگیره هوشمند امنیتی ایجاد سوراخ توسط مته روی درب می‌باشد. سوراخ‌ها بر اساس شابلون نصب بر روی درب ایجاد می‌شود. پس از این‌کار توسط گردبر، جهت عبور دادن سیم‌ها، درب حفاری می‌گردد.

سوراخ کاری درب
در صورتی که سوراخ قفل مکانیکی برای قرارگیری دستگیره هوشمند امنیتی مناسب باشد نیاز به سوراخ‌کاری درب نیست.

– مرحله 2: اتصال بخش‌های مختلف

پس از قراردادن مغزی در داخل درب، بدنه خارجی را توسط شافت به مغزی متصل می‌کنیم و توسط پلیت نصب، بدنه خارجی را روی درب پیچ می‌کنیم. سپس توسط سیم‌ها، مغزی و بدنه خارجی را به بدنه داخلی متصل و در آخر هر دو بدنه را به هم پیچ می‌نماییم.

دستگیره هوشمند امنیتی گزینه ای مناسب برای محافظت از اموال ارزشمند

– مرحله 3: تنظیمات و راه اندازی

برای این‌که از عملکرد صحیح قفل و نصب اطمینان حاصل کنید، بعد از قرار دادن باتری در حالی که درب باز است، پارامترهای ورودی را آزمایش کنید.

مدل‌های برجسته دستگیره هوشمند امنیتی

دستگیره هوشمند امنیتی گزینه ای مناسب برای محافظت از اموال ارزشمند

دستگیره هوشمند امنیتی یال

یال یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین نام‌ها در صنعت قفل است. مدل‌های یال دارای تکنولوژی‌های مدرن و پیشرفته‌ای می‌باشند که زندگی را برای کاربران راحت و امن می‌نماید. از ویژگی‌های قفل‌های یال، می‌توان به نصب و راه اندازی آسان با راهنمای صوتی چندزبانه، روش‌های دسترسی متنوع به درب و کنترل از راه دور توسط تلفن همراه اشاره نمود.

دستگیره هوشمند h700

دستگیره هوشمند امنیتی SAMSUNG H700

طراحی منحصر به‌فرد این نوع قفل یکی از دلایل محبوبیتش می‌باشد. قفل H700 برای مقابله با ولتاژ بالا و اعمال نیروی غیرمجاز طراحی شده است. بنابراین دسترسی غیرمجاز به درب غیر‌ممکن است.

قفل دیجیتال august

دستگیره هوشمند امنیتی August

این نوع قفل شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌های امنیتی می‌باشد. به سادگی می‌توان آن را جایگزین قفل‌های مکانیکی نمود. توسط تلفن همراه می‌توان قفل August را از راه دور کنترل و مدیریت کرد.

دستگیره امنیتی adel

دستگیره هوشمند امنیتی Adel LS9

این نوع قفل یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایجاد محدودیت دسترسی به درب ورودی می‌باشد. مانند سایر مدل‌های اثر انگشتی، دسترسی غیرمجاز به آن غیرممکن است.

دستگیره هوشمند امنیتی ZKTeco

دستگیره هوشمند امنیتی ZKTeco

مدل‌های مختلف ZKTeco اکثرا برای مالکان خانه‌ها طراحی شده است. توسط گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل iOS و Android قابل کنترل می‌باشند. از سایر روش‌های دسترسی به مدل‌های ZKTeco، رمز، کارت و اثر انگشت می‌باشد.

Anviz L100

دستگیره هوشمند امنیتی Anviz L100

زیبایی شناسی و کیفیت بالای این نوع قفل، کاربران را برای استفاده از آن متقاعد می‌نماید. در کنار زیبایی، امنیت درب ورودی را نیز افزایش می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.