آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

کنترل دستگیره درب دیجیتال توسط گوشی هوشمند

کنترل دستگیره درب دیجیتال توسط گوشی هوشمند

دستگیره درب دیجیتال

آیا تاکنون در سفر به این فکر افتاده اید که درب ورودی خانه را قفل نموده اید یا نه؟ این سوال می تواند تمام وقت ذهن شما را درگیر خود نموده و شیرینی سفر را برای شما تلخ نماید. آیا می دانید می توان قفل خانه را از راه دور کنترل و توسط گوشی هوشمند آن را باز و بسته نمود و یا از بسته بودن آن اطمینان حاصل کرد؟ در این مقاله به ویژگی های دستگیره درب دیجیتال و کنترل آن توسط گوشی هوشمند پرداخته می شود.

اتصال دستگیره درب دیجیتال به خانه هوشمند

“آینده بسیار نزدیک است…”

با استناد به این جمله و داشتن امکاناتی مانند اتصال به اینترنت، گوشی هوشمند و البته مقدار اندکی پول می توانید خانه خود را به سیستم های هوشمندسازی مجهز نمایید که شامل دستگیره درب دیجیتال بوده که می توان آن را توسط گوشی های هوشمند اندرویدی و ios کنترل نمود. توسط پروتکل هایی مانند ZigBee و ZWave می توان این نوع قفل ها را به خانه هوشمند متصل نمود. به دلیل محبوبیت زیاد ماژول های ZWave در ادامه بیشتر در مورد این پروتکل و ویژگی های منحصر به فرد آن به بحث و گفتگو می پردازیم.

کاربردهای ماژول ZWave

ZWave یک ارتباط بی سیم در سیستم های هوشمندسازی می باشد که نسبت به سایر روش ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه می باشد. در صنعت قفل و دستگیره درب دیجیتال از ماژول ZWave  جهت هوشمندسازی و کنترل از راه دور قفل ها مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر کاربردهای این ماژول می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • کنترل کننده های حرارتی HVAC
  • سنسورهای حرکتی
  • آشکارسازهای دود
  • و…

نحوه کنترل از راه دور دستگیره درب دیجیتال توسط ZWave

برای این کار ابتدا نیاز به یک ماژول ZWave می باشد.  با قراردادن ماژول ZWave در داخل دستگیره درب دیجیتال، می توان قفل را وارد سیستم هوشمندسازی خانه نمود و آن را توسط گوشی هوشمند از راه دور کنترل کرد.

زمانی که این نوع قفل ها را به ماژول ZWave مجهز نمودید (پس از برداشتن درب باتری در محل مورد نظر که برای این ماژول تعبیه شده است قرار داده می شود)، اولین چیز برای کنترل از راه دور قفل دسترسی به اینترنت می باشد. پس از آن جهت کنترل دستگیره درب دیجیتال توسط گوشی هوشمند نیاز به نرم افزار هوشمند مخصوص گوشی های اندرویدی و ios می باشد. این نرم افزار برای هریک از مدل های قفل دیجیتال منحصر به فرد بوده و باید آن را با قفل مورد نظر همسان سازی نمود.

در نهایت و پس از متصل شدن ماژول ZWave به گوشی هوشمند، علاوه بر کنترل از راه دور دستگیره درب دیجیتال ، می توان ورود و خروج افراد مختلف را کنترل و درب را باز و بسته نمود. همچنین در صورت وقوع حوادث امنیتی مانند سرقت و یا آتش سوزی، پیام هشدار به گوشی هوشمند شما ارسال می گردد.

در پیشرفته ترین حالت نیز می توان دستگیره دیجیتال را به سایر وسایل الکترونیکی خانه هوشمند متصل و طوری آن را برنامه ریزی نمود که با خارج شدن از منزل و بسته شدن درب، وسایل حرارتی و یا برقی خانه هوشمند از مدار خارج و موقتا خاموش شوند.

کنترل دستگیره درب دیجیتال توسط گوشی هوشمند

پرفروش ترین دستگیره درب دیجیتال با قابلیت اتصال به گوشی هوشمند برند یال می باشد…

گذاشتن نظر