دستگیره الکترونیکی چیست

چندین دهه است که برند سامسونگ (Samsung)، نه تنها در کشور کره جنوبی، بلکه در سراسر جهان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی و هوشمند شناخته می‌شود. این شرکت در بازار دستگیره الکترونیکی ( Electronic door handle ) نیز حرکت‌های بزرگی را انجام داده است. مدل‌های مختلف دستگیره سامسونگ دارای استانداردهای بین المللی طراحی و امنیت می‌باشند. این امر استقبال از این محصولات قفل دیجیتال را روز به روز افزایش می‌دهد. کیفیت تولید این نوع قفل‌ها شما را به یاد گوشی‌های هوشمند سامسونگ خواهد انداخت:

روش‌های دسترسی به دستگیره الکترونیکی Samsung

مدل‌های مختلف این دستگیره خاص سامسونگ را می‌توان توسط روش‌های مختلفی کنترل نمود. از کلیدهای اضطراری گرفته که به روش سنتی می‌توان درب را باز نمود تا روش‌های پیشرفته‌ای مانند شناسایی رمز، کارت (مزیت های قفل کارتی) و اثر انگشت (مزایای قفل اثر انگشتی) که دسترسی امن و بدون کلید را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همچنین با استفاده از فناوری‌های بلوتوث‌دار می‌توان برخی از مدل‌های دستگیره سامسونگ را از راه دور کنترل نمود. این نوع قفل‌ها قابلیت اضافه شدن ریموت کنترل را نیز دارند که از راه دور می‌توان درب را باز و بسته نمود. روش دیگری که برای دسترسی امن به قفل استفاده می‌شود، ورودی دوبل رمز و کارت و یا رمز و اثر انگشت می‌باشد.

دستگیره الکترونیکی 

نصب دستگیره الکترونیکی Samsung

نصب قفل دیجیتال سامسونگ بسیار راحت و ساده است. پس از ایجاد سوراخ‌های استاندارد با استفاده از شابلون نصب، بدنه داخلی، بدنه خارجی و مغزی را توسط کابل به هم متصل کرده و آن‌ها را به درب پیچ می‌کنیم.

 

نصب قفل دیجیتال

منبع تغذیه دستگیره الکترونیکی Samsung

انرژی مورد نیاز تمامی مدل‌های دستگیره الکترونیکی سامسونگ توسط 4 عدد باتری قلمی AA تامین می‌گردد. همچنین در صورت اتمام باتری‌ها می‌توان از منبع تغذیه اضطراری که در شکل زیر نشان داده شده برای تامین انرژی دستگیره سامسونگ استفاده نمود.

 

قفل شیشه سکوریت

کاربردهای مختلف قفل و دستگیره الکترونیکی Samsung

دستگیره الکترونیکی سامسونگ بیشتر برای محافظت از درب ورودی ساختمان‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما برخی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد آن مانند قفل اتوماتیک و کنترل از راه دور توسط ریموت، آن ‌را به گزینه‌ای بسیار مناسب برای مصارف اداری و تجاری تبدیل نموده است. همچنین برخی از مدل‌های دستگیره الکترونیکی سامسونگ مانند SHS-G510 را می‌توان بر روی درب شیشه‌ای فروشگاه‌ها نصب نمود.

ویژگی‌‎های امنیتی دستگیره الکترونیکی سامسونگ

همان‌طور که بیان شد دستگیره سامسونگ دارای امنیت بسیار بالایی است که آن‌ را در کنار نام‌های بزرگ این صنعت مانند یال قرار داده است. ویژگی‌هایی مانند قفل کودک و سیستم امنیت خروج، از کودکان شما محافظت خواهد نمود. آلارم هشدار حوادث امنیتی، از دسترسی افراد ناشناس به قفل و بروز حوادث طبیعی مانند آتش‌سوزی جلوگیری به عمل می‌آورد. این ویژگی‌ها ضمن حفظ حریم خصوصی شما و اعضای خانواده، امنیت درب ورودی را نیز افزایش می‎‌دهد.

انواع دستگیره الکترونیکی سامسونگ

روش‌های مختلفی برای دسته‌بندی مدل‌های مختلف دستگیره سامسونگ وجود دارد اما یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین روش‌ها، دسته‌بندی آن‌ها بر اساس روش دسترسی می‌باشد که بیان‌گر طریقه کنترل این نوع قفل‌ها می‌باشد.

– دسترسی به دستگیره الکترونیکی سامسونگ توسط رمز

تمام مدل‌های دستگیره سامسونگ را می‌توان توسط وارد نمودن کد امنیتی (قفل رمزی) کنترل نمود. صفحه لمس این نوع قفل‌ها دارای حالت امنیتی در هنگام وارد نمودن رمز می‌باشد که از لو رفتن رمز جلوگیری می‌کند.

 

قفل رمزی

– دسترسی به دستگیره الکترونیکی سامسونگ توسط کارت

یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای اماکن اداری و تجاری، دسترسی به قفل توسط کارت می‌باشد. به این ترتیب پرسنل تنها با استفاده از کارت شناسایی خود می‌توانند به درب دسترسی پیدا کنند. کارت‌ها می‌تواند از نوع KEY TAG ،SMART CARD، کارت RF بزرگ و حتی کارت‌های مترو باشد.پ

 

– دسترسی به دستگیره الکترونیکی سامسونگ توسط اثر انگشت

شاید یکی از امن‌ترین روش‌های دسترسی به دستگیره سامسونگ، شناسایی اثر انگشت باشد که با وجود به‌کار رفتن سیستم بیومتریک در سنسور اثر انگشت، غیرقابل هک می‌باشد. دسترسی به مدل اثر انگشتی دستگیره سامسونگ بسیار راحت است و نیازی به حمل کارت یا کلید و به خاطر سپردن رمز ندارد. به این نوع قفل‌ها می‌توان تا 100 عدد اثر انگشت را معرفی نمود.

قفل اثر انگشتی

– دسترسی چندگانه به دستگیره الکترونیکی سامسونگ

از جدیدترین مدل‌های دستگیره سامسونگ می‌توان به P930 و P728 اشاره کرد که می‌توان آن‌ها را توسط تمامی روش‌های دسترسی، کنترل نمود. شما می‌توانید براساس شیوه زندگی اعضای خانواده، روش مناسب دسترسی به این نوع دستگیره سامسونگ را انتخاب نمایید.

 

– دسترسی به دستگیره الکترونیکی سامسونگ توسط کلید

گاهی اوقات به دلیل تمام شدن انرژی باتری‌ها یا فراموش کردن رمز و یا گم نمودن کارت، چاره‌ای جز استفاده از کلیدهای اضطراری ندارید. به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد، این کلیدها در جای امن و بیرون از منزل نگه‌داری شود.

– دسترسی به دستگیره الکترونیکی سامسونگ توسط ارتباط بلوتوثی

برخی از مدل‌های دستگیره سامسونگ مانند P930 و DS700 را می‌توان توسط فناوری‌های مجهز به بلوتوث مانند تلفن همراه و یا ساعت‌های هوشمند کنترل نمود. به ‌این ترتیب با فشردن یک دکمه بر روی تلفن همراه، می‌توان درب را باز کرد.

دستگیره الکترونیکی درب

 

مدل‌های جدید قفل سامسونگ با دستگیره الکترونیکی PULL-PUSH

دستگیره PULL-PUSH و یا دستگیره خلبانی بر خلاف دستگیره‌های معمولی در دو مرحله باعث باز شدن درب می‌گردد. تنها کافی است با فشار دادن دستگیره به سمت داخل، درب را باز نمایید. P930 و P728  از مدل‌های قفل سامسونگ با دستگیره PULL-PUSH می‌باشند.

بستگی به نوع نیاز شما هر دو برند با کیفیت و عالی هستند. پر فروش ترین دستگیره الکترونیکی سامسونگ dp728 و مدل یال ydm4109 می باشد.

تقریبا یک ساعت زمان لازم هست.

منبع تغذیه از طریق باتری می باشد و با رفتن برق مشکلی پیش نمی آید.

امتیازدهی