درب ضد سرقت

مقدمه

متاسفانه مرجع دقیق و کاملی در مورد درب‌های ضد سرقت در دسترس عموم نیست. اما در این میان اندک شرکت‌هایی وجود دارند که اطلاعات کامل و جامع در مورد این نوع درب در اختیار مردم قرار می‌دهند. چرا که این شرکت‌ها قبل از این‌که به دنبال فروش محصولات خود باشند، خدمات رسانی در جهت برقراری امنیت، آرامش و حفاظت از جان و مال افراد برای آن‌ها ارزشمند است.

از آنجایی که شالوده شرکت کارن بر همین اصول پایه گذاری شده و تیم‌های متخصص آن به دنبال این هستند تا یادداشت، مقاله، تحلیل و … جامع در اختیار عموم قرار دهد، تا همه‌ی مردم بتوانند بهترین و با کیفیت‌ترین درب ضد سرقت همراه با قفل دیجیتال را انتخاب کنند. از این‌رو هدف نهایی این مقاله بررسی چیستی، ساختار عملکردی، معایب و مزایا و استفاده از قفل دیجیتالی با درب ضد سرقت است.

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت چیست؟

همان‌گونه که از اسم آن مشخص است به دربی گفته می‌شود که مانع از ورود سارقین و در مقابل هرگونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد. بر خلاف درهای معمولی، درب‌های ضد سرقت در مقابل فشار، برش، اهرم و … از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار بیشتری از درب‌های معمولی حتی با نرده‌های حفاظتی دارند.

با توجه به همه‌ی ویژگی‌های امنیتی درب‌های ضد سرقت، نمی‌توان امنیت صد در صدی برای این محصول قائل شد. ولی در مقایسه با درب‌های معمولی بسیار عملکرد بهتر و ایمنی بسیار بالایی را دارند . همین مؤلفه باعث شده درب‌های ضد سرقت این روزها بازار نسبتاً خوبی پیدا کنند.

پیش‌بینی می‌شود به این دلیل است که درب‌های ضد سرقت معمولاً داخل لنگه درب، یک ورق فلزی بسیار مقاوم دارند که عملاً احتمال هرگونه نفوذ با هر نوع وسیله‌ای را غیرممکن می‌کند و در صورت غیرممکن کردن با نهایت تأخیر روبه‌رو می‌کند. در قسمت داخلی‌تر عایق‌های صوتی به هر دو طرف درب اضافه شده‌اند و در انتها از سنگ پشم نسوز هم برای ضد حریق کردن قسمت بیرونی درب استفاده شده است.

درب ضد سرقت چیست؟

معایب و مزایا درب ضد سرقت

بدون شک امروزه افراد، گروه‌ها، موسسات و … به دنبال ایمن‌ترین وسایل برای ایجاد امنیت در خانه و محل کار خود می‌باشند. یکی از راه‌های حفظ امنیت خانه و محل کار، نصب درب‌های ضد سرقت و قفل‌های هوشمند می‌باشد. بنابراین ضروری است که معایب و مزایای این درب‌ها را بررسی کرد.

مزایا

  • عایق حرارت در برابر آتش تا دمای ۸۰۰ درجه سانتی‎گراد‌
  • مقاومت در برابر برش و فشار
  • استحکام در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش‌بینی مانند زلزله و…
  • جلوگیری از نفوذ سارقان به داخل منزل و یا محیط کار
  • عایق سرما، گرما و رطوبت و مقاومت حداکثری نسبت به رنگ پلی استر از جمله مهم‌ترین مزیت‌های درب ضدسرقت هستند.

مزایای درب ضد سرقت

معایب

به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین معایب درب‌های ضد سرقت این است که هنگام آتش‌سوزی ممکن است قفل شوند. این مشکل بیشتر به خاطر استفاده از مواد و آلیاژهای غیراستانداردی است که در ساخت برخی از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعاً این مسئله دسترسی آتش نشانان را به داخل خانه‌ی در حال حریق یا خروج افراد را از محل آتش‌سوزی غیرممکن می‌سازد. اما با نصب قفل الکترومکانیکی یال (YALE) و سامسونگ (SAMSUNG) که دارای آلارم هشدار، سنسورهای ضد حریق و دیگر آپشن‌های موجودی که این قفل‌ها دارند، می‌تواند شما را از نگرانی این معایب دور کند.

استفاده از قفل دیجیتال با درب ضد سرقت

قفل‌های درب ضد سرقت دو نوع کلیدی و دیجیتال می‌باشند. که نوع آن بستگی به نظر خریدار و همچنین محل استفاده درب ضد سرقت دارد. در ادامه به استفاده از قفل هوشمند بر روی درب ضد سرقت خواهیم پرداخت.

قفل‌های دیجیتالی به قفل‌هایی گفته می‌شود که بر روی درب ضد سرقت نصب می‌شوند و احتیاج به کلید ندارند و با سیستم‌های مختلفی نظیر رمز، اثر انگشت و کارت عمل می‌کنند.

مغزی قفل درب

قفل دیجیتال اثر انگشتی

قابلیت نصب روی انواع درب ضد‌سرقت را دارند. نصب این نوع قفل اثر انگشتی هیچ نوع تداخلی با سیستم قفل درب ضد‌سرقت و مغزی ندارد.

قفل دیجیتال کارتی

از قفل دیجیتال کارتی بیشتر در جاهایی که نیاز به امنیت بالا دارند مثل هتل‌ها‌، شرکت‌ها و سازمان‌ها و.. استفاده می‌شود. قفل دیجیتال کارتی درب ضد سرقت دارای قابلیت‌های زیادی می‌باشد. نصب این گونه قفل‌ها بر روی درب ضد سرقت هیچ نوع تداخلی را ایجاد نخواهد کرد.

قفل دیجیتال رمزی

بیشتر بر روی درب‌های ورودی نصب می‌شوند. این نوع قفل‌ها مانند کارتی و اثرانگشتی قابلیت‌های زیادی دارد و می‌توان بر روی درب‌های ضد‌سرقت آن را نصب کرد.

اصول و قواعد نصب قفل‌های دیجیتال بر روی درب ضد سرقت

نباید فراموش کرد که نصب این قفل‌های دیجیتال روی درب‌های ضدسرقت دارای اصول و قواعد خاص خود می‌باشد. از آنجایی که درب ضد سرقت دارای انواع مختلف است و در بازار ایران به صورت سه دسته اصلی از جمله؛ درب‌ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت چینی، درب ضد سرقت ایرانی عرضه می‌شوند، باید موارد ذیل را در نظر گرفت.

درب ضد سرقت ترک از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت در مقام بالاتری نسبت به سایرین قرار دارد. البته درب ضد‌سرقت ایرانی نیز از نظر ظاهر و کیفیت تا حد زیادی مشابه نمونه ترکیه‌ای آن است. ولی قیمت آن نسبت به درب‌ضد سرقت ترک پایین‌تر است. نوع چینی ارزان‌ترین آن‌ها است. البته این به معنی بی‌کیفیت بودن درب ضد‌سرقت چینی نیست. چنانچه تمایل دارید در خصوص قیمت قفل درب ضد سرقت ایرانی بدانید، مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایید. 

نصب قفل دیجیتال ضدسرقت بر روی هر یک از درب‌های ذکر شده از قاعده خاص خود پیروی می‌کند. به‌عنوان مثال، روی درب‌های ضد سرقت ترک و ایرانی می‌توان تمامی قفل‌های هوشمند را نصب کرد. ولی بر روی درب‌های ضد سرقت چینی بهتر است قفل بدون دستگیره نصب گردد. زیرا با نصب قفل دیجیتال با دستگیره، سیستم مرکزی قفل ضد سرقت درب از کار می‌افتد و کارایی خود را روی درب ضد‌سرقت از دست خواهد داد.

قفل کارتی

 

نتیجه گیری

بر اساس این چارچوب، فکر می‌کنیم که تحلیل درب ضد سرقت و یافتن راه‌هایی برای تضمین کامل امنیت، آرامش و حفاظت از جان و مال مردم ضروری است.

در این مقاله به چیستی، ساختار عملکردی، محاسن و معایب و این که چرا و چگونه قفل‌های دیجیتال بر روی آن‌ها نصب شود بررسی شد. یافته‌های پژوهش نشان می‌دهد که درب ضد‌سرقت نسبت به درب‌های معمولی از امنیت بیشتری برخوردار هستند. اما معایب این درب‌ها نشان می‌دهد که نمی‌توان گفت تضمین کننده صدرصدی حفاظت از جان و مال افراد می‌باشند. ولی این مقاله نشان داد که یکی از راهکارهای که می‌توان معایب آن‌ها را برطرف کرد، نصب قفل دیجیتالی است.

از این رو شرکت کارن برای این منظور به شما پیشنهاد می‌دهد به سراغ بهترین قفل‌های هوشمند یعنی برند یال (YALE)، سامسونگ (SAMSUNG ) و گیت‌من (GATEMAN) بروید تا بدون نگرانی مثلث امنیت، آرامش و حفاظت جان و مال خود و عزیزانتان را تضمین نمایید.

پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید و از اخبار دنیای قفل دیجیتال مطلع شوید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی