آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

دانستنیهای مهم و جالب در مورد قفل دیجیتالی هوشمند

دانستنیهای مهم و جالب در مورد قفل دیجیتالی هوشمند

قفل دیجیتالی هوشمند

قفل دیجیتالی هوشمند شرایطی را برای شما فراهم می کند تا به راحتی و بدون نگرانی بابت امنیت محل زندگی، از خانه خارج شوید. این نوع قفل ها با ارائه راه حل هوشمندانه و روش های جدید دسترسی و بدون کلید، زندگی هوشمند را برای کاربران فراهم می کند. در این مقاله با ارائه نکات و ذکر ویژگی های مهم قفل دیجیتالی هوشمند ، شما را بیشتر با این محصولات آشنا می کنیم.

استفاده از فناوری های پیشرفته امنیتی

شاید حفظ امنیت درب ورودی محل کار یا زندگی شما، همواره یکی از دغدغه های فکریتان باشد. به ویژه زمانی که در محل مورد نظر حضور نداشته باشید. اما جای نگرانی نیست. قفل دیجیتالی هوشمند با داشتن تکنولوژی های پیشرفته و جدید خیال شما را از بابت امنیت محل کار یا زندگی راحت می نماید.

سیستم های مانند آلارم هشدار سرقت، آتش سوزی و … که نمونه آن در قفل های قدیمی دیده نمی شود. همچنین در صورت حضور نداشتن در منزل تمامی حوادث امنیتی مانند نفوذ غیر مجاز و یا آتش سوزی به صورت پیام هشدار به تلفن همراه شما ارسال می گردد.

با این وجود بهتر است جهت اطمینان بیشتر از امنیت محل کار یا زندگی از دیگر وسایل امنیتی مانند دوربین مدار بسته در کنار این نوع قفل ها استفاده شود.

دسترسی به قفل دیجیتالی هوشمند بدون کلید مکانیکی

این موضوع اساسا چیزی است که این نوع قفل ها را استثنایی می نماید. روش های دسترسی مانند وارد نمودن رمز عبور، شناسایی اثر انگشت و کارت RFID و همچنین تلفن همراه که باعث می شود تا خانه شما به یک خانه هوشمند تبدیل شود.

با استفاده از تلفن همراه می توان از راه دور درب ورودی ساختمان را کنترل و مدیریت نمود. برای هر شخصی می توان سطح دسترسی تعریف نمود. به این ترتیب هیچ یک از دوستان و آشنایان شما پشت درب نخواهند ماند. این ویژگی باعث می شود تا برای همیشه از شر دردسرهای استفاده از کلید مکانیکی خلاص شوید.

کنترل درب ورودی توسط تلفن همراه

استفاده از مغزی ضد سرقت در قفل دیجیتالی هوشمند

به کار بردن مغزی های ضد سرقت با استانداردهای امنیتی باعث شده تا باز نمودن درب برای افراد غیر مجاز بسیار مشکل شود. بسیاری از این مغزی ها توسط شرکت های بزرگی مانند ASSA ABLOY و یا iReavo تولید شده اند که بالاترین ضریب  امنیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد. برخی از این مغزی ها دارای زبانه هوک بوده که ضد دیلم و ضد سرقت می باشد و به راحتی از چارچوب درب خارج نمی شود.

مغزی ضد سرقت با زبانه هوک

کنترل ورود و خروج افراد مختلف

با ایتفاده از نرم افزارهای هوشمند می توان از راه دور قفل دیجیتالی هوشمند را توسط تلفن همراه کنترل نمود. همچنین با هر بار باز و بسته نمودن درب، اطلاعات ورود و خروج افراد ثبت می گردد. در صورت اتمام باتری و یا اعمال نیروی غیر مجاز نیز پیام هشدار به تلفن همراه شما ارسال می گردد.

دانستنیهای مهم و جالب در مورد قفل دیجیتالی هوشمند

طراحی زیبا و منحصر به فرد قفل دیجیتالی هوشمند

این نوع قفل ها با داشتن طراحی جذاب، دلنشین و رنگ های متنوع برای هر نوع سلیقه و طراحی داخلی ساختمان مناسب می باشد.

استفاده از کلید مکانیکی در مواقع ضروری

در برخی از موارد مانند فراموش کردن رمز و یا تمام شدن باتری دستگاه، می توان از کلید مکانیکی برای باز نمودن قفل دیجیتالی هوشمند استفاده نمود. به همین دلیل بسیاری از متخصصان پیشنهاد می کنند که این کلیدها در بیرون از منزل و در جای امن نگهداری تا در صورت نیاز از آن ها استفاده شود.

دانستنیهای مهم و جالب در مورد قفل دیجیتالی هوشمند

اگرچه بسیاری از برندهای معتبر مانند گیت من (GATEMAN) وجود کلید را نشانه ای از ضعف امنیتی این نوع قفل ها می دانند و از کلیدهای مکانیکی برای دسترسی به قفل استفاده نمی کنند.

باز نمودن قفل دیجیتالی هوشمند با استفاده از اثر انگشت

شاید یکی از امن ترین روش های دسترسی به قفل ، شناسایی اثر انگشت باشد. سیستم بیومتریک یا شناسایی بافت زنده به کار رفته در سنسور اثر انگشت قفل دیجیتالی هوشمند باعث شده تا خیال شما را از بابت هک نمودن آن ها راحت نماید. همچنین در این نوع قفل ها مشکلاتی مانند فراموش کردن رمز و یا گم نمودن کارت ها و کلیدها برای همیشه از بین می رود.

دانستنیهای مهم و جالب در مورد قفل دیجیتالی هوشمند

کیفیت درب ورودی ساختمان

اگرچه قفل دیجیتالی هوشمند بر روی تمامی درب های ورودی قابل نصب می باشد و با توجه به ویژگی های ذکر شده اما پیشنهاد می گردد جهت حفظ هر چه بیشتر امنیت خانه و یا محل کار از درب های با کیفیت و ضد سرقت استفاده شود. نصب این نوع قفل ها بر روی درب های بی کیفیت و غیر استاندارد نه تنها باعث افزایش امنیت نمی گردد بلکه باعث بروز مشکلات فراوانی مانند از کار افتادن مکانیزم قفل اتوماتیک برای کاربران می گردد.

عجله کنید تا با قیمت های استثنایی قفل دیجیتالی هوشمند این شرکت را خریداری نمایید…

گذاشتن نظر