تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال یکی از بهترین اختراعات بشر محسوب می شود. حقیقت امر این است که این تکنولوژی به واسطه موقعیت اجرایی خود توانسته سیستم امنیت را به خوبی مدنظر قرار دهد. فناوری rfid نوعی تکنولوژی کارآمد است که در بخش های مختلف صنعتی استفاده می شود. فناوری تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال سبب شده تا فرکانس های رادیویی بتوانند موقعیت مناسبی از گیرنده و فرستنده سیگنال را تشخیص دهند. در این سیستم ها مجوز مخصوصی اجرا شده است.

به طور کلی یک سری اطلاعات منحصر به فرد نیز وجود دارد که تگ نامیده می شود. در واقع زمانی که کاربر در نزدیکی گیرنده می ایستد، گیرنده دستگاه می تواند اطلاعات ذخیره شده را در تگ شناسایی نماید. این روند سبب می شود تا ارسال به واسطه فرستنده صور بگیرد. تطابق اطلاعات جدید با داده های ذخیره شده سبب می شو تا قفل باز شود. داده های سیستم rfid  به شکل اتوماتیک ذخیره سازی می شوند و شرایط برای بررسی آنها در زمان دلخواه نیز وجود دارد.

مزایای تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال

شاید بپرسید که تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال چه معنایی دارد و چطور می توان از آن استفاده کرد؟ از تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال برای ردیابی های مخصوص استفاده می شود. این قفل ها به شکلی طراحی شده اند که برای قفل های صنعت خرده فروشی نیز استفاده می شوند. سیستم کنترل امنیتی در مغازه های مهم مثل صرافی ها و بانک ها می تواند عملکرد خوبی داشته باشد. تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال در ساختمان های بزرگ مثل بیمارستان ها نیز اجرا می شود. همینطور از این قفل ها برای دسته بندی های فایل ها و بایگانی ها نیز استفاده می شود. در صورتی که نیاز به کنترل دسترسی در تاسیسات باشد تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال می تواند بسیار ارزشمند باشد.

دسترسی راحت و بدون تماس یکی از مهمترین مزایای تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال محسوب می شود. در واقع فرکانس های رادیویی می توانند برای ارسال و دریافت داده ها از اصول ویژه ای استفاده کنند. دیگر نیازی به کشیدن کارت نیست و این موضوع سبب می شود که در ساختمان های بزرگ و اداری کارایی بیشتری داشته باشد.

کارمندان به روش های مختلف این امکان را دارند که به بخش های مختلف دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از مزایای تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال تنظیمات آسان آن است. در واقع سیستم بروزرسانی به شکلی است که کمک می کند کار با این تکنولوژی بسیار آسانتر شود.

این سیستم دارای ایمنی بیشتر است. به طور کلی سطح ایمنی برای این قفل ها به صورت رمزنگاری شده ارزیابی می شود و سبب امنیت بیشتر خواهد شد. در این قفل ها از فناوری های AES 128  استفاده شده است. به طور کلی کپی برداری از این سیستم به طور کلی غیر ممکن است.

هزینه نگهداری برای تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال نیز ناچیز است و این موضوع سبب می شود که در مصارف تجاری بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. هزینه نگهداری ناچیز در مقایس گسترده سبب می شود که برنامه ریزی برای این گزینه ارزیابی شود. ادارات بزرگ از فناوری های خاص و هزینه های سالیانه صرفه جویی می کنند. در بهترین شرایط می توانید هزینه های نگهداری را کاهش دهید.

مزایای تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال

تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال در سبک های مختلف

فناوری RFID در سبک های مختلفی اجرا می شوند. این فناوری می تواند با فرکانس های پایین، بالا و فوق بالا اجرا شود. دقت کنید که به طور کلی این تکنولوژی بر اساس سبک فرکانسی که اجرا می شود دسته بندی خواهد شد. مثلاً فرکانس های پایین شامل بازه 125 کیلوهرتز هستند. این موضوع باید در خصوص درب های مختلف رعایت شود. یعنی فاصله تگ مورد نظر به گیرنده بسیار مهم است. فاصله کم این سیگنال سبب می شود تا میزان تداخل به حداقل برسد. به طور کلی این قفل ها برای ورودی ساختمان های تجاری و مسکونی گزینه مناسبی هستند.

مورد بعدی در خصوص قفل RFID با فرکانس بالا است. تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال شامل دامنه ارسال سیگنال تا 1 متر را پوشش می دهد. مزایای آن به طور کلی اجرای درست با فناوری ان اف سی است. این سیستم در گوشی های موبایل به کار می رود و بسیار ارزشمند استک. بنابراین این امکان وجود دارد که به سرعت با گوشی های همراه ادغام شود.

در نهایت تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال با سطح فرکانس بسیار بالا وجود دارد که تا 1000 متر را پوشش می دهد و توانایی ارسال سیگنال را دارد. البته که شرایط تداخل سیگنال در این قفل ها بسیار زیاد است. خطرات ایمنی احتمالی در این سیگنال ها متفاوت است. این موضوع در پارکینگ ها یا ورودی کارخانه ها برای شناسایی افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال در سبک های مختلف

بهترین قفل دیجیتال RFID

تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال به شکل های مختلفی اجرا شده است. هر یک از موارد یاد شده بر اساس فاب های مخصوصی که دارند پشتیبانی می شوند. در واقع این تکنولوژی برای برآورده ساختن نیازهای آینده بسیار مناسب هستند. دقت کنید که هر چه نوع طراحی تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال مدرن تر باشد می تواند شرایط اصولی تری را دنبال کند. دقت کنید که شما می توانید این قفل ها را از نظر سبک اجرایی به چندین دسته تقسیم کنید.

بهترین قفل دیجیتال RFID

جمع بندی

تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال کارتی یکی از بهترین مواردی است که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. حقیقت امر این است که این قفل ها بر اساس موقعیتی که دارند دسته بندی می شوند. یعنی اگر شما به سراغ بهترین مدل از قفل دیجیتال کارتی بروید می توانید شرایط را به شکل دیگری بسنجید. این قفل ها دارای پنل های خارجی مخصوص هستند که وظیفه خواندن کارت را دارند.

همینطور از سیلندرهای قفل مخصوص در بخش بیرونی این قفل ها استفاده شده است و از کارت های دسترسی مخصوص نیز کمک گرفته شده است. در بهترین شرایط می توانید قفل های دیجیتال را به صورت کاملاً ایمن و اصولی خریداری کنید. دقت کنید که اجازه دسترسی در خصوص تکنولوژی rfid در قفل دیجیتال از موارد پر اهمیت محسوب می شود و می تواند به بهترین نحو دنبال شود. شما می توانید این مدل از قفل ها را با قیمت واقعی و مناسب خریداری کنید و این موضوع بخش مهمی از اصول اجرایی این قفل است.

5/5 - (1 امتیاز)