تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی

تغییرات دمایی شدید می تواند در کارایی قفل الکترونیکی مشکلاتی را به وجود بیاورد و در کارایی بخش های مختلف قفل اختلال ایجاد کند. در این مقاله می خواهیم در مورد تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی و مشکلات آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

تاثیر دمای بالا و پایین محیط بر روی قفل الکترونیکی

هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید که دمای بالا و پایین می تواند چه مشکلاتی را برای قفل های الکترونیکی به وجود بیاورد. در ادامه به تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی می پردازیم.

دمای بالا چه تاثیری بر روی قفل های الکترونیکی دارد؟

زمانی که می خواهیم تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی را بدانیم باید توجه کنیم. که دمای بالا به اندازه دمای پایین بر روی قفل ها اثر نمی گذارد ولی باز هم می تواند مشکلاتی را برای این قفل ها به وجود بیاورد. عمده ترین مشکل دمای بالا این است که قطعات مکانیکی منبسط شده و هنگام باز و بسته کردن درب ورودی مشکلاتی را ایجاد می کند.

تاثیر دما روی قفل الکترونیکی

تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی

دمای پایین چه تاثیری بر روی قفل های الکترونیکی می گذارد؟

در دمای پایین مشکلات متعددی برای قفل های الکترونیکی به وجود می آید که در ادامه تاثیر دمای محیط بر روی قفل دیجیتال را در دمای پایین برای شما این موارد را شرح می دهیم.

عمر باتری های قفل ها کاهش می یابد.

عمر باتری و انرژی آن به طور سریعی کاهش بیابد از مهم ترین و اساسی ترین مشکلاتی است که برای قفل های دیجیتال در دمای پایین به وجود می آید برای رفع این مشکل و بهتر شدن کارایی باتری بهتر است به موارد زیر در هنگام سرما توجه کنید.

 • در این زمان بهتر است قفل الکترونیکی استفاده کنید که باتری آن لیتیومی باشد و انرژی آن ها به این وسیله تامین شود
 • در قفل های الکترونیکی بهتر است که غیر ضروری ترین مکانیزم ها را غیر فعال کنید زیرا بعضی از این مکانیزم ها مثل قفل های الکترونیکی بیش از اندازه انرژی مصرف می کنند.
 • سعی کنید برای استفاده، از قفل هایی استفاده کنید که مغزی آن ها تک زبانه است. عمر باتری مغزی های چند زبانه خیلی سریع کاهش پیدا می کند.
 • از قفل هایی استفاده کنید که کلید های اضطراری داشته باشند.

قطعات مکانیکی قفل های دیجیتال دچار یخ زدگی شود

بخش های مختلفی اعمم از مغزی و سیلندر ممکن است در دمای پایین یخ بزنند که تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی است. حرکت زبانه ها با یخ زددگی چرخ دنده ها دچار اختلال می شود و غیر ممکن است درب های ورودی در این هنگام باز شوند، حتی برای باز کردن نمی توان از کلید های ضروری استفاده کرد.

هنگامی که سیلندر قفل ها یخ می زند کاری که می توانید برای باز کردن قفل انجام دهید این است که کلید را حرارت داده و آن را در سیلندر قرار دهید، اما بهتر است که این کار را انجام ندهید چون باعث می شود سیلندر تغییر حالت بدهد.

صفحه لمس قفل های الکترونیکی از کار میافتد

احتمال دارد در دمای بسیار سرد صفحه لمس قفل های الکترونیکی یخ بزند و رطوبت به داخل آن ها نفوذ کند. در این حالت بهتر است تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی چک کنید و قفل هایی را استفاده کنید که قابلیت ضد آبی و رطوبت داشته باشند و بتواند از یخ زدگی قسمت داخلی قفل الکترونیکی جلوگیری کند.

چه قفل الکترونیکی برای آب و هوای شرجی مناسب است؟

شما باید قفلی را انتخاب کنید که در تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی مناسب باشد زیرا قفل باید در محیط های شرجی به واسطه رطوبت و باران زنگ زدگی نداشته باشد، این قفل ها باید در برابر آب مقاوم باشد و برای وارد شدن بتوان از دو روش کارت و رمز استفاده کرد.

قفل های الکترونیکی دارای قابلیت هایی از جمله سیستم ضد سرقت، سیستم هشدار، قفل کودک و مغزی این قفل دارای 3زبانه است که باعث شده است قفل الکترونیکی بسیار قوی و استحکام بالایی داشته باشد.

قفل الکترونیکی برای آب و هوای شرجی

چه قفل الکترونیکی برای آب و هوای شرجی مناسب است

برای رفع مشکلات دمایی چه کاری باید انجام داد؟

قفل های مکانیکی در محیط هایی که دمای بالا و یا پایین دارند مناسب نیستند و شما باید از قفلی استفاده کنید که الکترونیکی باشد. زیرا این نوع قفل ها به گونه ای ساخته شده اند که در دمای بسیار گرم و یا سرد مشکلی برای آن ها به وجود نمی آید و کارایی خود را از دست نمی دهند.

خلاصه مطلب

در این مقاله ما برای شما از تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی صحبت کردیم و شما می توانید به سایت ما سر بزنید و با مدل های مختلف قفل الکترونیکی آشنا شوید و از آن ها برای هر شرایط استفاده کنید.

سوالات متداول تاثیر دمای محیط بر روی قفل الکترونیکی

 1. برای آب و هوای شرجی چه قفلی مناسب است؟
  شما باید قفلی را انتخاب کنید که مناسب باشد زیرا قفل باید در محیط های شرجی به واسطه رطوبت و باران زنگ زدگی نداشته باشد، این قفل ها باید در برابر آب مقاوم باشد و برای وارد شدن بتوان از دو روش کارت و رمز استفاده کرد.
  قفل های الکترونیکی دارای قابلیت هایی از جمله سیستم ضد سرقت، سیستم هشدار، قفل کودک و مغزی این قفل دارای 3زبانه است که باعث شده است قفل الکترونیکی بسیار قوی و استحکام بالایی داشته باشد.
 2. صفحه لمس قفل ها در چه صورتی از کار می افتد؟
  احتمال دارد در دمای بسیار سرد صفحه لمس قفل های الکترونیکی یخ بزند و رطوبت به داخل آن ها نفوذ کند. در این حالت بهتر است چک کنید و قفل هایی را استفاده کنید که قابلیت ضد آبی و رطوبت داشته باشند و بتواند از یخ زدگی قسمت داخلی قفل الکترونیکی جلوگیری کند.
 1. تاثیر دمای بالا بر قفل های الکترونیکی به چه صورت است؟
  باید توجه کنید که دمای بالا به اندازه دمای پایین بر روی قفل ها اثر نمی گذارد ولی باز هم می تواند مشکلاتی را برای این قفل ها به وجود بیاورد. عمده ترین مشکل دمای بالا این است که قطعات مکانیکی منبسط شده و هنگام باز و بسته کردن درب ورودی مشکلاتی را ایجاد می کند.
امتیازدهی