سرفصل های پست نمایش

دستگیره درب کارتی

دستگیره درب کارتی نام‌های مختلفی دارد. قفل کارتی، سیستم کنترل دسترسی کارتی، قفل RFID و … علی‌رغم نام‌های مختلفی که این نوع تکنولوژی کنترل دسترسی دارد، اما همیشه با یک عملکرد یکسان شناخته می‌شود:

دسترسی امن و راحت به یک مکان خاص

از این نوع قفل‌ها و سیستم‌های کنترل دسترسی، بیشتر در اماکن اداری و تجاری مانند: هتل‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها و … استفاده می‌شود. اگرچه امروزه بسیاری از صاحبان خانه‌ها از دستگیره درب کارتی برای محافظت از درب ورودی استفاده می‌کنند.

کارت چیست؟

کارت یک نشان امنیتی است که به شما اجازه دسترسی به دستگیره درب کارتی خواهد داد. با کارت، دردسرهای استفاده از کلید مکانیکی برای همیشه از بین می‌رود. هر یک از این کارت‌ها دارای یک تراشه می‌باشند که اطلاعات رمزگذاری شده‌ای را در خود ذخیره کرده‌اند.

زمانی که آن‌ها را قفل نمایید، اطلاعات موجود در حافظه قفل ذخیره می‌شود. با معرفی کارت به این نوع سیستم‌های کنترل دسترسی، در صورت به رسمیت شناخته شدن کارت، مجوز دسترسی برای کاربر صادر و درب باز می‌گردد.

بررسی عملکرد دستگیره درب کارتی برای کنترل دسترسی

انواع مختلف کارت برای دسترسی به دستگیره درب کارتی

– کارت RFID

این نوع کارت‌ها بر پایه شناسایی فرکانس رادیویی عمل می‌کنند. کارت RFID، اطلاعات را در محدوده فرکانس رادیویی منتشر می‌کند و گیرنده‌ای که بر روی دستگیره درب کارتی وجود دارد، با دریافت این سیگنال‌ها و تایید آن‌ها، مجوز دسترسی را صادر می‌کند. این کارت‌ها دارای انواع مختلف مانند: KEY TAG, SMART CARD و کارت بزرگ RF می‌باشند.

بررسی عملکرد دستگیره درب کارتی برای کنترل دسترسی

اصلی‌ترین نوع کارت، RFID می‌باشد. در واقع سایر کارت‌ها نوعی RFID می‌باشند که دارای فرکانس‌های متفاوتی هستند.

– کارت NFC

این نوع کارت‌ها به معنای کارت‌های ارتباط نزدیک، نوعی کارت RFID می‌باشد که با یک فرکانس خاص کار می‌کنند و دارای تکنولوژی هوشمندانه‌ای هستند که به آن‌ها این امکان را می‌دهد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بسیار امن، با گیرنده ارتباط برقرار کنند.

بررسی عملکرد دستگیره درب کارتی برای کنترل دسترسی

فرکانس‌های مختلف کارت RFID

  • کارت با فرکانس پایین: فرکانس این نوع کارت‌ها بین 30KHz تا 300KHz می‌باشند. محدوده تاثیر آن‌ها، حداکثر 10cm است. کارت‌های فرکانس پایین معمولا در اماکن اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • کارت با فرکانس بالا: فرکانس این نوع کارت‌ها معمولا بین 3MHz تا 30MHz می‌باشند که فاصله تاثیر میان 1 الی 10 را برای کاربر فراهم می‌کنند. NFC نوعی کارت RFID با فرکانس بسیار بالا می‌باشد.
  • کارت با فرکانس بسیار بالا: فرکانس این نوع کارت‌ها بین 300MHz تا 3GHz می‌باشند. کارت‌های فرکانس بسیار بالا تا فاصله 12 متری قابل خواندن هستند. معمولا برای کنترل دسترسی اماکنی مانند پارکینگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایا و معایب دستگیره درب کارتی و دسترسی توسط کارت

بررسی عملکرد دستگیره درب کارتی برای کنترل دسترسی

اکنون که با عملکرد دستگیره درب کارتی آشنا شده‌اید، وقت آن رسیده است با مزایا و معایب این نوع سیستم کنترل دسترسی آشنا شوید.

معایب

نیاز به پارامترهای قابل حمل بر خلاف مدل‌های رمزی یا اثر انگشتی

به خطر افتادن امنیت مکان مورد نظر به دلیل از دست دادن کارت

هزینه جهت اضافه نمودن کارت برای کاربران جدید

مزایا

دسترسی توسط یک کارت به چندین ورودی

ایجاد محدودیت دسترسی برای زمان‌های خاص، افراد خاص یا مکان‌های امنیتی

عدم استفاده از کلید و راحتی حمل کارت‌ها

حذف راحت کارت مفقود شده بدون نیاز به فرد متخصص و هزینه بالا

جایگزین مناسب دستگیره درب کارتی

با توجه به معایب دستگیره درب کارتی و دسترسی توسط کارت، ضروری است جایگزین بهتری را برای آن معرفی نماییم. بهترین گزینه از لحاظ دسترسی، مدل‌هایی است که توسط تلفن همراه از راه دور قابل کنترل باشند. به این ترتیب به راحتی می‌توان توسط ارتباط بلوتوثی یا اینترنتی، تمام امور مربوط به درب ورودی را توسط گوشی‌های هوشمند، کنترل و مدیریت نمود. البته در این روش نیز با از دست رفتن تلفن همراه، مشکلاتی برای کاربران به وجود خواهد آمد.

اما امن‌ترین روشی که تاکنون کم‌ترین ضعف امنیتی را از خود نشان داده است، دسترسی به قفل توسط اثر انگشت می‌باشد که هیچکدام از معایب ذکر شده را نخواهد داشت. دسترسی به رمز نیز دارای مشکلاتی مانند احتمال فراموش کردن یا لو رفتن رمز عبوری می‌باشد.

بررسی عملکرد دستگیره درب کارتی برای کنترل دسترسی

قفل اثر انگشتی یا بیومتریک امن‌ترین روش دسترسی به درب می‌باشد. در ضمن نیاز به حمل هیچ پارامتر دسترسی نیست. زیرا اثر انگشت شما به‌عنوان مجوز دسترسی، همواره همراه شماست.

امنیت دستگیره درب کارتی

دستگیره درب کارتی مانند سایر مدل‌های قفل دیجیتال دارای سیستم‌های پیشرفته امنیتی می‌باشد که دسترسی غیر‌مجاز برای سارقان را دشوار می‌کند. سیستم‌هایی مانند آلارم هشدار حوادث امنیتی، قفل کودک، مکانیزم دوبل رمز و کارت و … که علاوه بر افزایش امنیت خانه، حریم خصوصی افراد خانه را نیز حفظ می‌کند.

بررسی عملکرد دستگیره درب کارتی برای کنترل دسترسی

اگرچه این نوع قفل‌ها برخلاف مدل‌های مانند اثر انگشتی به دلیل احتمال از دست رفتن کارت‌ها، از امنیت پایین‌تری برخوردار می‌باشد، در هر حال گزینه بهتری نسبت به قفل‌های مکانیکی و قدیمی به حساب می‌آید.

برندهای معتبر دستگیره درب کارتی

در حال حاضر برندهای مختلفی اقدام به تولید این نوع قفل‌ها کرده‌اند اما شاید برخی از آن‌ها انتظارات شما را بر آورده نسازند. از برندهایی که می‌توان با اطمینان خاطر بسیار از امنیت خانه و اعضای خانواده خود لذت برد، می‌توان به یال، سامسونگ، ZKTeco اشاره نمود.

دستگیره درب کارتی شرکت کارن

قفل دیجیتال کارتی dp820 سامسونگ

قفل دیجیتال کارتی SAMSUNG P820

به این مدل قفل علاوه بر رمز، تا 20 عدد کاربر را توسط کارت می‌توان معرفی کرد.

قفل کارتی h620 سامسونگ

قفل دیجیتال کارتی SAMSUNG H620

دسترسی توسط کارت‌های مختلف مانند: KEY TAG ،SMART CARD و حتی کارت‌های مترو به این نوع قفل، آن ‌را به گزینه‌ای مناسب برای اماکن اداری تبدیل نموده است.

قفل دیجیتال کارتی YALE YDM3168

قفل دیجیتال کارتی YALE YDM3168

امن‌ترین و در عین حال با کیفیت‌ترین دستگیره درب کارتی موجود در بازار، مدل YALE YDM3168 می‌باشد که شما را از کار با آن پشیمان نخواهد کرد. برند یال تحت لیسانس اسا ابلوی سوئد، بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شرکت تولید قفل در جهان، می‌باشد.

قفل دیجیتال کارتی گیت من a20

قفل دیجیتال کارتی GATEMAN A20

شاید اگر این محصول را برای اولین‌بار دیده باشید، آن ‌را با گوشی‌های هوشمند اشتباه بگیرید. زیبایی آن چشم شما را نوازش خواهد داد. بزرگ‌ترین ویژگی A20، کنترل آن توسط تلفن همراه می‌باشد. برند GATEMAN نیز تحت لیسانس اسا ابلوی سوئد است.

جهت اطلاع از تخفیفات ویژه و همچنین تولیدات جدید قفل دیجیتال می‌توانید کارن را در اینستاگرام نیز دنبال کنید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی