باز کردن قفل درب پراید

باز کردن قفل درب پراید راه های متعددی دارد که در این جا بیان می کنیم. برخی از ماشین ها به خصوص آن هایی که قفل بالا بازشو دارند به راحتی باز می شوند. در خودروهای پیشرفته تر که از سیستم های کیلس مانند ریموت استفاده می کنند امنیت بسیار بیشتر است. احتمال باز کردن قفل درب این ماشین ها نزدیک به صفر می باشد. زیرا در هر بار استفاده کدهای ذخیره شده با کد ریموت تطبیق داده می شوند. راهکارهایی برای بالا بردن امنیت ماشین و تا حدودی ضد سرقت کردن آن وجود دارد. همچنین پلیس راهکارهایی جهت جلوگیری از سرقت خودرو به شهروندان ارائه می کند. در این مقاله قصد داریم تا ترفندهای سارقین برای باز کردن قفل درب را ارائه دهیم. بعلاوه راه های جلوگیری از سرقت سارقین خودرو را برای شما گرامیان شرح می دهیم.

ترفندهای باز کردن قفل درب خودرو

طبق گزارش ایرنا در فروردین امسال ” 70 درصد سرقت ها به پراید اختصاص دارد”. این جمله نشان دهنده امنیت پایین این خودرو است. به گونه ای که با کمترین تلاش سارقین قفل درب به راحتی باز می شود. از ترفندهای باز کردن درب توسط  سارقین می توان به قلاب چوب لباسی اشاره کرد. این کار توسط باز کردن یک جالباسی فلزی و وارد کردن آن از درز شیشه اتفاق میفتد. آنقدر این جالباسی را جا به جا می کنند تا در زیر قفل مرکزی خودرو با کشیدن به سمت بالا قفل درب را باز کنند. همچنین باز کردن درب از طریق گره قلاب مانند بند کفش امکانپذیر است. به طوری که از بالای درز شیشه خودرو آن را وارد ماشین می کنید. سپس با گیر دادن آن به قفل آن را بالا می کشید و درب باز می شود.

قفل درب

از دیگر راهکارها استفاده از یک میله فلزی و پیچ گوشتی است. با پیچ گوشتی یک فاصله میان درب و خودرو ایجاد می کنید و با وارد کردن میله قفل درب را باز می کنید. این کار با استفاده از یک تکه چوب و یک نوار پلاستیکی بلند نیز برای سارقین امکانپذیر است. ایمنی خودرو هایی مانند پراید آنقدر پایین هستند که سارقین به گفته پلیس در کمتر از 45 ثانیه سرقت را انجام می دهند. یکی از ترفندهای آنان باز کردن درب کاپوت و دزدیدن کامپیوتر اتومبیل است. ضعف در عملکرد سیستم قفل مرکزی خودرو نیز به سارقین در سرقت کمک می کند.

عواملی که باعث ضعف عملکرد قفل مرکزی هستند

خراب شدن سوکت مستر سوئیچ یکی از عواملی است که قفل مرکزی درست عمل نمی کند. در نتیجه سارقین به راحتی می توانند قفل درب خودرو را باز کنند. از دیگر عوامل می توان به خارج شدن میله سوئیچ از خار پلاستیکی اشاره کرد. همچنین عملکرد خراب دزدگیر و خارج شدن سری محرک از پین قفل باعث اختلال در عملکرد قفل مرکزی می شود. خراب شدن رله تایمر قفل مرکزی، عدم اتصال و یا لقی در کانکتور رله و در نهایت خراب بودن دسته سیم خودرو سایر ضعف های عملکردی این سیستم هستند. بنابراین اولین و مهمترین چیزی که در امنیت خودروی شما برای جلوگیری از باز کردن قفل درب اهمیت دارد کارکرد درست قفل مرکزی است.

هشدارهای پلیس برای جلوگیری از سرقت خودرو

در این بخش می خواهیم هشدارهای پلیس را جهت جلوگیری از سرقت خودرو بازگو نماییم. یکی از مهمترین آن ها استفاده از دزد‌گیر، سویچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال، قفل سوئیچی و سایر وسایل بازدارنده می باشد. خودرو را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید. به طور مثال برای قرار دادن خودرو در پارکینگ های عمومی سوئیچ را در اختیار هر کسی نگذارید. پس از ترک خودرو سوئیچ را روی آن قرار ندهید. درب ها و کلیه شیشه ها بسته و قفل کنید سپس خودرو را ترک کنید. سعی کنید خودرو را در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد پارک کنید. هنگام ورود و خروج از پارکینگ مراقب ورود افراد ناشناس باشید و تا اطمینان کامل از بسته شدن درب به راه خود ادامه ندهید.

ریموت خودرو

حتی اگر ماشین را داخل پارکینگ منزل پارک می کنید از قفل درب ها اطمینان حاصل نمایید. هنگام تصادفات و رجوع به بیمارستان خونسردی خود را حفظ کنید و درب ها قفل کنید. کودک خردسال خود را در ماشین رها نکنید به امید اینکه دیگر امکان سرقت وجود ندارد. از گذاشتن اموال با ارزش و اسناد داخل خودرو جداً خودداری نمایید. در کنار همه این ها فقط به تعمیرگاه های معتبر مراجعه کنید. در نهایت هرگز از افراد ناشناس خوراکی و آشامیدنی نگیرید زیرا ممکن است مسموم باشد. در اینصورت پس از بیهوش شدن شما به راحتی ماشین را سرقت می کنند.

راه های افزایش امنیت خودرو

یکی از بهترین راهکارها برای بالا بردن امنیت خودرو استفاده از جی پی اس (GPS) است. این سیستم که نوعی ردیاب به شمار می آید همواره شما را از محل خودرو مطلع می کند. راهکار بعدی قفل کاپوت است که همانطور که گفته شد قطعات ارزشمندی در کاپوت برای سرقت وجود دارند. قفل کاپوت با اهرمی که دارد به دماغه خودرو متصل می شود و در کنار قفل اصلی کاپوت امنیت را دوچندان می کند. مسئله دیگری که در سرقت به کرات دیده می شود دزدی از سیستم های صوتی خودرو است. که مشاهده می کنید بیشترین دلیل باز کردن قفل درب ماشین همین امر است. شما با استفاده از قفل پنل ضبط از سرقت سیستم صوتی اتومبیل خود جلوگیری می کنید.

قفل درب خودرو

قفل فرمان و پدال نیز از ابزارهای امنیتی بسیار مهم در جلوگیری از سرقت خودرو هستند. البته بهتر است از قفل هایی استفاده کنید که همزمان به فرمان و پدال ها متصل می شوند. این ابزار بیشتر به افزایش زمان سرقت به خصوص در خودروهایی که ضعف امنیتی دارند کمک می کند. برای رینگ های گران قیمت می توانید از قفل رینگ استفاده کنید. این قفل ها در دو نوع ساده برای قفل کردن رینگ و نوع دوم برای قفل کردن چرخ و رینگ با هم وجود دارد. قفل زاپاس نیز از سرقت زاپاس ماشین شما جلوگیری می کند. زیرا اگر زاپاس در صندوق عقب ماشین باشد قفل درب آن بسیار ساده باز می شود.

برای افزایش امنیت منزل و محیط کار خود از محصولات قفل دیجیتال استفاده کنید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی