آدرس : گیشا - خیابان پاتریس لومومبا - چهارراه ملکوتی - کوچه سیامکی - پلاک 13
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

اهمیت قفل دیجیتال در امنیتی منزل و محیط کار

اهمیت قفل دیجیتال در امنیتی منزل و محیط کار

اهمیت قفل دیجیتال در امنیتی منزل و محیط کار

قفل در درب ضد سرقت مهمترین و کاربردی ترین وسیله است. قفل های ضعیف به راحتی شکسته می شوند و امنیت ندارند. اما قفل های قوی در برابر سرقت بسیار مقاوم هستند و به سهولت باز نمی شوند و این موضوع اهمیت قفل دیجیتال را بیش از پیش روشن می نماید.

قفل هایی که در درب ضد سرقت استفاده می شوند انواع مختلفی دارند و هر کدام میزان امنیت متفاوتی را تامین می کنند. کاملا واضح و مبرهن است که این قفل ها نسبت به قفل های معمولی بسیار مقاوم تر هستند و همین موضوع اهمیت قفل دیجیتال را نشان می دهد.

یکی از انواع قفل های ضد سرقت قفل های کامپیوتری هستند که دارای ۵ کلید هستند و در صورت گم شدن کلید آنها، تنها راه باز کردن درب عوض کردن قفل آن است. نوع دیگر این قفل ها، انواع هوشمند آن ها هستند. این نوع قفل ها یا دارای پسورد هستند و یا با اثر انگشت مالک کار می کنند. امنیت این نوع از قفل ها نسبت به کامپیوتری بیشتر است. و یک نوع دیگر قفل های قدرتمند، قفل های کارتی هستند و دارنده کارت با کشیدن کارت می تواند قفل را باز نماید. همراه نبردن کلیدهای حجیم از دیگر مزیت های این نوع قفل می باشند که باعث می شوند هر چه بیشتر با اهمیت قفل دیجیتال آشنا شوید.

اینکه بگوییم قفل دیجیتال ضد سرقت به هیچ وجه باز نمی شوند اغراق است. اما می توان گفت که این قفل ها به سختی باز می شوند و برای باز شدن به زمان زیادی احتیاج دارند . همین امر باعث می شود تا انگیزه سرقت کاهش پیدا کند. زیرا معمولا سارق وقت زیادی برای باز کردن درب ندارد.

علاوه بر این باید توجه داشت که قفل در درب ضد سرقت فقط در صورتی به درستی کار می کنند که درب را به درستی قفل کرده باشیم. در غیر این صورت به راحتی مانند دیگر درب ها باز می شوند.

البته قابل ذکر است که قفل دیجیتال معمولا دارای یک آلارم هشدار نیز می باشد که در صورت اعمال زور به قفل این آلارم به صدا در می آید. این موضوع که یکی از ده ها موارد اهمیت قفل دیجیتال می باشد باعث می شود سارق علاوه بر نداشتن زمان برای باز کردن این محصولات باید به این موضوع نیز دقت کند.

اهمیت قفل دیجیتال در امنیتی منزل و محیط کار

گذاشتن نظر