آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

5 دلیل مهم برای اهمیت استفاده از قفل هوشمند

5 دلیل مهم برای اهمیت استفاده از قفل هوشمند

قفل هوشمند

قفل هوشمند یکی از مهمترین وسایل امنیتی در خانه هوشمند می باشد که علاوه بر تامین امنیت و حفاظت از درب ورودی ساختمان، راحتی و آسایش در رفت و آمد را نیز برای کاربران فراهم می کند. قفل هوشمند را می توان توسط روش های دسترسی متنوع مانند رمز، کارت، اثر انگشت، پیام های صوتی، WiFi و یا بلوتوث کنترل نمود. این نوع قفل ها بر روی تمامی درب ها از جمله فلزی، شیشه ای، چوبی و حتی ضد سرقت، قابل نصب می باشند.

اگر می خواهید با دلایل اهمیت استفاده از این نوع محصولات امنیتی و ضرورت نصب آن ها بر روی درب های ورودی ساختمان بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راحتی و آسایش

تمامی ایده استفاده از قفل هوشمند و یا هر وسیله الکترونیکی دیگری، اضافه نمودن راحتی و آسایش به زندگی روزمره افراد می باشد. برای این نوع قفل ها این راحتی با کنترل از راه دور قفل توسط صدا و تلفن همراه، باز نمودن درب بدون کلید و … میسر می شود.

به عنوان مثال با فناوری هایی مانند Apple HomeKit، Google Assistant و یا آمازون-الکسا می توان به راحتی توسط پیام های صوتی سیستم های هوشمند موجود در خانه مانند قفل هوشمند را کنترل و مدیریت نمود.

همچنین با استفاده از تلفن همراه می توان از هر نقطه از جهان قفل هوشمند خود را مدیریت نمایید. به عنوان مثال درب را برای فرزند دلبندتان که پشت درب مانده است، باز نمایید؛ و یا در صورتی که فراموش کرده اید درب را ببندید، پس از اطلاع یافتن توسط پیام هشدار ارسال شده از طرف قفل، می توانید از راه دور درب را قفل نمایید.

کنترل درب توسط روش های پیشرفته مانند دستورات صوتی و تلفن همراه

نصب قفل هوشمند بر روی تمامی درب ها

همانطور که بیان شد این نوع قفل ها را می توان به راحتی بر روی انواع درب ها نصب و یا آن را برای نصب بر روی درب دیگری جابجا نمود. به عنوان مثال قفل هوشمند مخصوص شیشه سکوریت مناسب برای درب های شیشه ای می باشد. و انواع دیگری که متناسب با درب ورودی شما قابل نصب می باشد. بنابراین نیازی به عملیات سخت و عجیب برای نصب آن ها نمی باشد.

استفاده هم زمان از قفل هوشمند و قفل های قدیمی

لزومی ندارد که جهت نصب این نوع قفل ها ، قفل های قدیمی خود را از کار بیاندازید. از هر دو قفل برای امنیت بیشتر می توان استفاده نمود. البته متخصصان نصب پیشنهاد می کنند که از قفل هوشمند جهت جایگزینی قفل های قدیمی استفاده شود تا مشکلات استفاده از کلیدها و سوراخ نمودن درب از بین رود.

نصب هم زمان قفل های قدیمی و هوشمند

جلوگیری از پشت درب ماندن مراجعه کنندگان

اگر شما مدت طولانی را بیرون از منزل و در محل کار سپری می کنید و همواره نگران پشت درب ماندن اعضای خانواده و دوستان خود هستید، قفل هوشمند می تواند زندگی را برای شما و همه افرادی که با آن ها سر و کار دارید، راحت نماید. شما به راحتی می توانید توسط قفل های هوشمند، کلید مجازی جهت دسترسی افراد مورد نظر خود را با آن ها به اشتراک بگذارید.

همچنین می توان به راحتی برای برخی از افراد مانند پستچی رمز یک بار مصرف تعریف نمود به این ترتیب به محض قراردادن بسته در منزل و بسته شدن درب، آن رمز برای همیشه از حافظه قفل پاک می گردد.

جلوگیری از پشت درب ماندن مراجعه کنندگان با کنترل درب از راه دور

امنیت بسیار بالای قفل هوشمند

شاید منحصر به فردترین ویژگی قفل هوشمند ، که آن را به محصولی خاص برای کاربران تبدیل نموده است، امنیت بسیار بالای آن باشد. ساده ترین نمونه آن حذف کلید و ریسک بالای استفاده از کلیدهای مکانیکی می باشد. کلیدهای مکانیکی به راحتی قابل کپی شدن بوده و امکان گم شدن و جا گذاشتن آن بر روی قفل وجود دارد.

این مشکل برای همیشه در این نوع قفل های امنیتی از بین رفته است. مجهز بودن به آلارم هشدار در هنگام بروز حوادث امنیتی از دیگر ویژگی های امنیتی این نوع قفل ها می باشد. همچنین در صورت بروز این نوع حوادث، پیام هشدار به تلفن همراه شما و یا اماکن امدادی و امنیتی ارسال می گردد.

شاید قفل هوشمند به تنهایی برای حفظ امنیت درب ورودی ساختمان مناسب نباشد اما بهترین راه حل برای افزایش امنیت و حفاظت از اعضای خانواده خود می باشد. با استفاده از دیگر وسایل امنیتی مانند دوربین های مدار بسته، آلارم هشدار و حتی ارتقای کیفیت درب و چارچوب آن، می توان بهترین استفاده را از این نوع قفل ها نمود.

توجه داشته باشید حفظ نکات امنیتی مانند به اشتراک نگذاشتن رمز عبوری، فعال نمودن حداکثری سیستم های امنیتی و … توسط خودتان نیز در افزایش ضریب امنیتی، بسیار تاثیرگذار می باشد.

افزایش امنیت درب ورودی

با ما تماس بگیرید تا شما را برای خرید بهترین قفل هوشمند متناسب با محل کار یا زندگیتان راهنمایی نماییم…

گذاشتن نظر