انواع طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی منزل یا در اصطلاح دیگر دکوراسیون داخلی در واقع بهترین نوع چیدن المان هاست. بهترین نوع چینش شامل استفاده از آیتم های مناسب معماری یک مکان نیز می شود. برای استفاده از حداکثر فضا بطوریکه بازتاب دهنده زیبایی و آرامش به مخاطب شود اصولی مورد نیاز است. اصول اولیه طراحی داخلی منزل عبارتند از ایجاد تعادل، رعایت مقیاس ها و هارمونی بین المان ها می باشد. در این مقاله می خواهیم انواع سبک های دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کنیم. شما با توجه به سبک های مختلف می توانید بهترین دکوراسیون را برای منزل خود در نظر بگیرید. تفاوت بین انواع مختلف این سبک ها در رنگ، طرح و متریال آن هاست که هر یک از اصول خود پیروی می کنند. در برخی از سبک ها مشابهت هایی دیده می شود که ممکن است با یکدیگر کمی همپوشانی داشته باشند. با ما همراه باشید تا با معرفی سبک های مختلف طراخی داخلی منزل بهترین آن را برای منزلتان برگزینید.

دکوراسیون مدرن

ویژگی اصلی طراحی داخلی منزل به سبک مدرن سادگی و استفاده از بافت های ساده است. در این سبک معماری اشکال مدور و چهارگوش دیده می شود. وقتی وارد خانه های با این سبک طراحی می شوید متوجه استفاده از المان های قدیمی و مدرن در کنار هم می شوید. همچنین المان هایی که مصنوعی و طبیعی هستند در کنار هم این سبک را شکل می دهند. در طراحی داخلی این منازل از مجسمه هایی با مفاهیم انتزاعی نیز استفاده شده است. از مدل های طراحی مدرن می توان به سبک مینیمال اشاره کرد که همانطور که از نامش مشخص است همه چیز در ساده ترین شکل ممکن ارائه می شود. شما هرگز در پارچه های مبلی این سبک گل های بزرگ و رنگی نخواهید دید. قفل دیجیتال با طراحی مدرن بهترین گزینه برای زیبایی و امنیت شما در این نوع از معماری داخلی می باشد. طراحی برخی از این قفل ها به سبک مینیمال است.

طراحی داخلی منزل

دکوراسیون سنتی یا کلاسیک

سبک سنتی طراحی داخلی منزل به انواع غربی و خاورمیانه تقسیم می شوند. در طراحی داخلی منزل به بک سنتی غربی مبلمان مجلل با پارچه های مخمل و ابریشمی مشاهده می کنید. چوب های تیره رنگ و به طور کلی استفاده از رنگ های تیره در این سبک مشهود است. در سبک سنتی خاورمیانه همواره فرش و گلیم هایی مانند ایرانی دیده می شوند. در این نوع طراحی لوسترها و آباژورهای بسیار زیبا و مجللی به نورپردازی کمک می کنند. مبلمان با خراطی های پیچیده و یا پرده های مخمل طرح دار را در دکوراسیون سنتی به وضوح می بینید. برای تأمین امنیت این نوع طراحی منزل نیز قفل دیجیتال مناسب وجود دارد. قفل های  C100 از برند HBS نیز دارای طراحی کلاسیک هستند. این قفل ها المان های هارمونی و تعادل را با دکوراسیون سنتی به راحتی رعایت می کنند.

قفل دیجیتال

طراحی داخلی منزل به سبک صنعتی

در سبک صنعتی طراحی داخلی منزل از کاربردی ترین وسایل استفاده می شود و سبکی به صرفه در میان سایر انواع طراحی داخلی است. استفاده از رنگ های قهوه ای و خاکستری و متریال های فلزی از ویژگی های این سبک معماری می باشد. سبک صنعتی بر می گردد به دور انقلاب صنعتی و در جاهایی از این سبک شاهد متریال نیمه تمام مثل آجر و چوب هستید. استفاده از مبلمان های چرمی و یا هر المانی که یادآور گشایش کارخانه ها و محل کار هستند از ویژگی های طراحی داخلی صنعتی است.

طراحی منزل

دکوراسیون انتقالی

طراحی داخل منزل به روش انتقالی و یا TRANSITIONAL به معنای ارتباط و ایجاد تعادل بین دو سبک مدرن و کلاسیک است. از ویژگی این نوع طراحی می توان به استفاده از رنگ های خنثی مانند طوسی، کرمی و … اشاره کرد. بعلاوه در کنار استفاده از استیل و شیشه مبلمان های مخملی را در این نوع طراحی داخلی منزا خواهید دید. از دیگر ویژگی های این روش طراحی می توان به استفاده محدود از لوازم جانبی و استفاده از مبلمانی با خطوط صاف و منحنی اشاره کرد.

روش دکوراسیون شرق دور

این سبک طراحی داخلی منزل را در فیلم های چینی و ژاپنی به کرات دیده اید. طراحی بسیار متواضعانه در انتظار شماست. این نوع منازل دارای میزها و صندلی‌های کوتاه و مربع شکل، تشک به جای تخت، درب‌ها و پنجره‌های کشویی و نقوش مینیاتوری ژاپنی می باشد. بیشتر فضاهای سنتی ژاپنی از میزهای کوتاه و بالشتک برای زانو زدن استفاده می کنند. استفاده از نماهایی با چوب های بامبو و جایگاهی در ورودی درب برای قرار دادن کفش ها از دیگر ویژگی های دکوراسیون شرق دور است. نقش مکـتب ذن بودیسم در فرهنگ و زندگی ژاپنی در این نوع طراحی به وضوح خواهید دید.

سبک دکوراسیون فرانسوی

طراحی داخلی منزل به روش طراحی فرانسوی دارای رنگ های گرم مانند زرد، قرمز و طلایی می باشد. در این سبک معماری روتختی های ضخیم و سنگین و مصالح سن و آجر را خواهید دید. این سبک اشرافی و لوکس دارای المان های گران قیمتی مانند پرده های ابریشمی است. رنگ هایی که در یک دکوراسیون فرانسوی به چشم مخاطب می آیند شامل رنگ های خنثی مانند سفید، نباتی، خاکستری و رنگ های مکمل یاسی، سبز، ابی و نقره ای می باشد. آینه ها و نقاشی ها در قاب های حک شده با طلا یا نقره ای و برنز جزء لاینفک این سبک معماری بسیار زیبا با سقف های بلند و پر نور است.

روش طراحی بوهمیان

طراحی داخلی منزل به سبک بوهمیان سرشار از رنگ و سرزندگی است. این کلمه از لغت فرانسوی GYPSY به معنی کولی گرفته شده است. این روش بسیار غیر متعارف است و برای کسانی که دارای نظم فکری و چارچوب ذهنی مشخص هستند مناسب نیست. تقریباً می توان گفت همه جور رنگی را در این طراحی با انواع وسایل جانبی از جنس های مختلف خواهید دید. نزدیکترین لغتی که به این سبک طراحی می توان امروزه اتلاق کرد سبک هنری است.

دکوراسیون ساحلی

نام دیگر طراحی داخلی منزل به سبک ساحلی، همپتون است که القای حس آرامش را برای مخاطب دارد. این حس آرامش برگرفته از رنگ های سبز و آبی و سفید دریا و ساحل است. این سبک طراحی مناسب خانه های ویلایی و ساحلی هستند که حس آرامش و لذت را برایتان دو چندان می کنند.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی