امنیت دستگیره دیجیتال چگونه است؟

امنیت دستگیره دیجیتال به‌عنوان محصولی تکنولوژیکی نسبت به دستگیره‌های معمولی بیشتر است. دستگیره دیجیتال با هدف برطرف نمودن نقاط ضعف امنیتی و کنترلی دستگیره‌های معمولی یا همان مکانیکی وارد بازار ایران شده‌اند. این محصول امنیتی با تکنولوژی‌های متفاوت دستگیره به بازار عرضه شده است که شامل دستگیره اهرمی یا همان HANDLE، فشاری کششی (خلبانی) و تمام اتوماتیک می‌باشند. هدف اصلی ساخت این محصول استفاده از دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی است که در این مطلب مزیت‌های امنیتی این دسترسی‌ها را نسبت به کلید مکانیکی شرح می‌دهیم. در این مقاله به توضیحات دلایل بیشتر بودن امنیت دستگیره دیجیتال به نسبت دستگیره‌های معمولی می‌پردازیم.

دسترسی‌های غیر قابل کپی قفل دیجیتال

در باب امنیت دستگیره دیجیتال مسئله‌های دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. چرا که دسترسی‌های رمز، کارت و اثر انگشت مانند کلیدهای مکانیکی قابل کپی کردن نیستند. به خصوص در مورد دسترسی اثر انگشت که با پیشرفت تکنولوژی جریان داشتن خون را هم در انگشت کاربر تشخیص می‌دهد. در مورد دستگیره‌های معمولی با گم شدن یکی از کلیدها می‌بایست مغزی درب را به طور کلی تعویض کنید و مجدداً برای همه کاربران کلید مکانیکی کپی نمایید که بالاخره خود کلیدساز شاه کلیدی برای باز کردن آن دارد.

اما در مورد دستگیره‌های دیجیتال کافی است با دسترسی ادمین، دسترسی‌ها را دوباره تعریف کنید تا قبلی‌ها به طور خودکار غیرفعال شوند. در مورد دستگیره‌های جایگزین نگرانی بابت گم شدن کلید به طور کلی برطرف می‌شود. امنیت دستگیره دیجیتال برای ورود ایمن‌تر رمز با آپشن تابع خیالی ممکن می‌شود؛ به طوری که می‌توانید تعدادی کاراکتر عددی فیک قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد کنید تا حدس رمز برای دیگران غیرممکن شود.

نمایش تصادفی اعداد در برخی از قفل‌های دیجیتال مانع از حدس رمز توسط جای انگشت شما می‌شود. چرا که برای هر کاربر جای اعداد متفاوت نمایش داده می‌شود. تعریف دسترسی دوبل امنیتی موجب امنیت دستگیره دیجیتال می‌شود زیرا برای ورود می‌بایست از دو دسترسی به طور هم‌زمان استفاده کنید که امکان باز کردن درب بدون دسترسی‌های اصلی را نزدیک به صفر می‌کند.

قفل دیجیتال یال

قفل اتوماتیک در دستگیره‌های دیجیتالی

به جرأت می‌توان قابلیت قفل اتوماتیک یا همان AUTO LOCK در دستگیره‌های دیجیتالی را یکی از مهم‌ترین آپشن‌های افزایش امنیت دستگیره دیجیتال دانست. زیرا خیلی وقت‌ها به دلیل مشغله فکری فراموش می‌کنیم که درب خانه و یا محل کار را قفل کنیم. با قابلیت قفل اتوماتیک پس از بستن درب بعد از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود. 

قفل هوشمند اتوماتیک

دستگیره دیجیتال ضد سرقت

امنیت دستگیره دیجیتال به دلیل ضد سرقت بودن این قفل‌ها می‌باشد. دستگیره دیجیتال دارای آلارم ضد سرقت است که در صورت استفاده از دسترسی‌های فیک شروع به آژیر کشیدن می‌کند. به علاوه در صورت اعمال هر گونه فشار به دستگیره دیجیتال آلارم ضد سرقت به صدا در می‌آید و اگر اپلیکیشن قفل دیجیتال فعال باشد روی آن هم برای کاربر ادمین این آلارم نمایش داده می‌شود.

سیستم ضد شوک الکتریکی قابلیت امنیتی دیگری است که در دستگیره دیجیتال مانع از به وجود آمدن خرابی در قفل می‌شود. در کنار این‌ها برخی از دستگیره‌های دیجیتال روی مغزی‌هایی با زبانه ضد دیلم هوک سوار می‌شوند. 

چشمی دیجیتال

چشمی دیجیتال از قابلیت‌های امنیتی برخی از دستگیره‌های دیجیتال است که هویت افراد پشت درب را برایتان شناسایی می‌کند. کارکرد چشمی دیجیتال به این صورت است که با لمس آیکون زنگ روی قفل دیجیتال توسط کسی که پشت درب می‌باشد تصویرش برای شما هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق صفحه LCD قفل نمایان می‌شود. علت اصلی سرقت‌ها، باز کردن درب برای افراد ناشناس است که با وجود این چشمی قبل از باز کردن درب می‌توانید اول هویت فرد را شناسایی نمایید سپس درب را برایش باز کنید.

چشمی دیجیتال روک

گزارش‌گیری دستگیره دیجیتال

از آپشن‌های کنترلی دستگیره‌های دیجیتال که موجب امنیت دستگیره دیجیتال می‌شود داشتن قابلیت گزارش‌گیری یا همان LOG می‌باشد. با این قابلیت می‌توانید دسترسی کاربران عادی را در یک بازه زمانی روزانه و یا هفتگی محدود نمایید. این قابلیت از ورود در خارج از بازه تعریف شده جلوگیری می‌کند و امنیت بیشتری برای شما فراهم می‌کند. معمولاً از گزارش‌گیری کارفرمایان شرکت‌ها استفاده می‌کنند تا مانع از ورود کارمندان در خارج از ساعات اداری شوند.

مزیت وجود قفل کودک در قفل های دیجیتالی

قفل کودک از قابلیت‌هایی است که تأثیر مستقیمی روی تأمین امنیت دستگیره دیجیتال دارد. این امکان بیشترین مورد استفاده را برای خانواده‌هایی دارد که از کودکان و یا سالمندانی با اختلال حواس نگهداری می‌کنند. با فعال نمودن قفل کودک از داخل دیگر این عزیزان امکان باز کردن درب و خارج شدن از خانه را ندارند. توجه داشته باشید قفل کودک با یک بار فعال کردن با هر بار باز و بستن درب کماکان فعال می‌ماند و نیازی به تنظیم دستی مجدد ندارد.

دستگیره دیجیتالی

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌ دیجیتالی پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی