آدرس : گیشا - خیابان پاتریس لومومبا - چهارراه ملکوتی - کوچه سیامکی - پلاک 13
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09372276014

آیا قفل الکترونیکی برای افزایش امنیت کافی است؟

آیا قفل الکترونیکی برای افزایش امنیت کافی است؟

قفل الکترونیکی

مدل های مختلف قفل الکترونیکی با داشتن تکنولوژی پیشرفته و با امکان دسترسی توسط روش های جدید مانند اثر انگشت، بلوتوث، سیستم های دارای WiFi و … باعث تغییر نحوه ورود به ساختمان شده و با حذف کلید های مکانیکی ضمن آسان نمودن ورود و خروج، مشکلات و تهدیدهای امنیتی استفاده از کلیدهای مکانیکی که در قفل های قدیمی و مکانیکی وجود داشته را برای همیشه از بین می برد.

اما آیا استفاده از این نوع قفل ها باعث امن تر شدن ساختمان ها نیز می گردد؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید؟

میزان تاثیر قفل الکترونیکی در افزایش امنیت

قفل الکترونیکی با داشتن ویژگی های امنیتی پیشرفته مانند جنس بدنه و آلیاژهای مقاوم به کار رفته در آن، سیستم های هوشمند ضد سرقت، آلارم های هشدار و … به نوبه خود باعث افزایش امنیت ساختمان ها شده و خیال شما را بابت حفاظت از درب ورودی ساختمان ها راحت می نماید.

اما اکثر متخصصان پیشنهاد می کنند که جهت افزایش هر چه بیشتر امنیت ساختمان ها بهتر است در کنار استفاده از این نوع قفل ها از دیگر وسایل امنیتی مانند دوربین های امنیتی نیز استفاده نمود. همچنین موارد دیگری مانند نوع درب و پنجره ها را نیز باید در نظر گرفت. به این ترتیب و با در نظر گرفتن این نکات امنیت ساختمان به صورت کامل تضمین می گردد.

آیا قفل الکترونیکی برای افزایش امنیت کافی است؟

ماریا پری مدیر سابق موسسه پیشگیری از جرم می گوید:

” قفل الکترونیکی بدون کلید بهترین گزینه برای افزایش امنیت خانه های هوشمند می باشد اما باید توجه داشت که این قفل ها برای افرادی که اطلاعات کافی در مورد نحوه استفاده از آن ها را ندارند و از قفل الکترونیکی تنها برای راحتی در رفت و آمد استفاده می نمایند، گزینه مناسبی نمی باشد و با رعایت نکردن اصول امنیتی باعث به خطر افتادن امنیت ساختمان و قفل می گردند.”

امن ترین برندهای قفل الکترونیکی

خوشبختانه امروزه با افزایش تعداد تولیدکنندگان قفل های امنیتی و افزایش رقابت، ویژگی های امنیتی بسیار پیشرفته و منحصر به فردی به قفل الکترونیکی افزوده شده و از این بابت خیال کاربران را برای استفاده از آن ها راحت نموده و تنوع در انتخاب مناسب ترین قفل را برای محل کار یا زندگی کاربران به وجود آورده است.

قفل الکترونیکی یال به عنوان اولین و بزرگترین برند تولید قفل و یراق یکی از امن ترین برندهای قفل الکترونیکی می باشد که با رعایت استانداردهای امنیتی حرف اول و آخر را در تامین امنیت می زند. همچنین برندهایی مانند سامسونگ، August نیز با داشتن استانداردهای جهانی باعث افزایش امنیت ورودی ساختمان ها می گردد.

افزایش امنیت با امکان کنترل از راه دور قفل الکترونیکی

قفل الکترونیکی را می توان به فناوری های دارای بلوتوث و یا WiFi مانند تلفن همراه، لپ تاپ و … متصل و از راه دور کنترل نمود. به این ترتیب بدون نیاز به حضور در محل می توان از طریق تلفن همراه از بسته بودن درب ورودی خود اطمینان حاصل نمایید. همچنین در صورت اعمال نیروی غیر مجاز و بروز حوادث امنیتی مانند سرقت پیام هشدار به تلفن همراه شما و یا مراکز امنیتی مانند اداره پلیس ارسال می گردد. همچنین با ثبت ورود و خروج افراد می توان در صورت نیاز در تاریخ مشخص از اطلاعات ثبت شده استفاده نمود.

آیا قفل الکترونیکی برای افزایش امنیت کافی است؟

نکات امنیتی جهت افزایش امنیت ساختمان ها

همانطور که بیان شد قفل الکترونیکی به تنهایی برای افزایش امنیت و جلوگیری از حوادث امنیتی احتمالی کافی نمی باشد. بنابراین باید به موارد دیگر مانند نصب وسایل امنیتی مانند دوربین، تقویت درب ورودی و … توجه نمود.

  • بهتر است از درب ورودی ضد سرقت با بافت فولادی به جای درب های چوبی استفاده نمود.
  • در صورت استفاده از درب چوبی بهتر است آن را با صفحات فولادی تقویت نمایید.
  • بهتر است از شیشه های نشکن و ضد سرقت در پنجره ها مورد استفاده قرار گیرد.
  • هر زمان که خانه را ترک نموده اید، حتی برای یک مدت کوتاه، بهتر است درب را قفل نمایید. همچنین پس از ورود نیز بهتر است درب را قفل نمایید.
  • در محل ورودی های ساختمان بهتر است از دوربین امنیتی استفاده نمایید.
  • تمامی سیستم های امنیتی قفل الکترونیکی را فعال نمایید تا با بالاترین ضریب امنیتی از درب ورودی شما حفاظت نماید.
  • از در اختیار قراردادن اطلاعات ورودی قفل الکترونیکی خود به دیگران جدا خودداری نمایید.
  • پیشنهاد می گردد رمز عبوری قفل الکترونیکی خود را پس از مدتی عوض نمایید. این کار باعث جلوگبری از شناسایی آن توسط افراد ناشناس می گردد. بهتر است در انتخاب رمز عبوری از کدهای پیچیده استفاده نمایید.

شاید در نگاه اول هزینه های این کارها بالا باشد اما در آینده نزدیک از هزینه های جبران ناپذیر وقوع حوادث امنیتی جلوگیری به عمل آورده و آسایش و امنیت را برای شما به ارمغان می آورد.

گذاشتن نظر