راه اندازی قفل دیجیتال درب

آموزش راه اندازی قفل های دیجیتال شامل مراحل نصب و خرید این قفل ها نیز می شود. چرا که خیلی از نکاتی که در خرید قفل دیجیتال گفته می شود در زمان نصب و راه اندازی اهمیت بیشتری پیدا می کنند. به عنوان مثال اینکه کدام قفل دیجیتال مناسب چه نوع دری است جزء نکات مربوط به خرید قفل دیجیتال می باشد که در صورت عدم توجه شما را در نصب با مشکل روبرو می کند.

در نظر داشته باشید که قفل های دیجیتال روی انواع درب از جمله چوبی، ضد سرقت، فلزی، UPVC و شیشه سکوریت قابلیت نصب دارند. در این مقاله به آموزش راه اندازی قفل های دیجیتال از خرید تا نصب و استفاده از خدمات پس از فروش آن می پردازیم.

خرید قفل دیجیتال

برای خرید قفل دیجیتال اولین و مهمترین المان، انتخاب فروشنده معتبر است. از جمله ویژگی های یک فروشنده معتبر ارائه خدمات پس از فروش مناسب روی محصولاتش می باشد که در مورد انواع کالای وارداتی از جمله قفل دیجیتال، تنها در صورتی امکان ارائه این خدمات وجود دارد که کالا از مبادی قانونی وارد کشور شده باشد. در زمان خرید قفل دیجیتال ابتدا تصویر درب را برای فروشنده ارسال نمایید تا در صورت خاص بودن نوع درب قفل مناسب آن را به شما معرفی کنند.

آیتم های تعیین کننده درب در خرید قفل جنس درب، بائوی درب و ضخامت آن می باشد. به طور مثال برای درب های UPVC قفل H100 از برند روک مناسب است. همچنین اگر درب بائوی (فاصله چارچوب تا شروع نقش درب) کمتری دارد باز هم قفل H100 گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. درب های مولتی (ضد سرقت چینی) دارای زبانه های عمودی هستند که بعضی از قفل های دیجیتال از این زبانه ها را پشتیبانی می کنند. یعنی با قفل و باز شدن قفل دیجیتال این زبانه ها به طور همزمان باز و  بسته می شوند.

قفل دیجیتال روک

در زمان خرید به دسترسی های قفل دیجیتال توجه کنید؛ برخی از قفل های دسترسی فول آپشن رمز، کارت و اثر انگشت دارند. اما در برخی دیگر تنها دسترسی های رمز و کارت و یا رمز و اثر انگشت را خواهید داشت. به نوع دستگیره قفل دیجیتال در زمان خرید دقت نمایید. دستگیره ها می توانند اهرمی، فشاری کششی (پول و پوش) و یا تمام اتوماتیک باشند. دستگیره های تمام اتوماتیک برای باز کردن درب نیازی به استفاده از دستگیره ندارند و به طور خودکار باز می شوند. اگر انتخاب شما دستگیره اهرمی است راست بازشو و یا چپ بازشو بودن درب را به فروشنده اطلاع دهید. مثلاً برای درب راست بازشو دستگیره اهرمی راست گرد مناسب است.

برای خرید قفل دیجیتال در مناطق مرطوب و شرجی مثل شمال و جنوب ایران حتماً از قفل دیجیتال ضد آب مثل قفل 3168 یال استفاده کنید تا برد قفل در رطوبت آسیب نبیند.

نصب قفل دیجیتال

اولین توصیه ای که برای نصب قفل دیجیتال مطرح می شود نصب قفل به دست افراد فنی و متخصص است زیرا رابطه مستقیمی با کارکرد صد در صدی قفل خواهد داشت. ابتدا برای نصب نیاز به ابزارهایی مثل گردبر، مغار برای درب های چوبی، دریل و … دارید تا بتوانید عملیات سوراخ کاری را مطابق شابلون واقع در قفل دیجیتال انجام دهید. قبل از سوراخ کاری اندازه های مهم عبارتند است ضخامت درب، بائوی درب و فاصله پایین ترین قسمت قفل تا پایین درب. 

برای درب های شیشه سکوریت به علت تکنیک بکار رفته شده در ساخت آن امکان سوراخ کاری وجود ندارد و می بایست اندازه ها را به درب ساز دهید تا سوراخ کاری شده برایتان درب را ارسال کنند. در غیر اینصورت می بایست از طریق چسب کاری نصب قفل دیجیتال روی درب شیشه سکوریت را انجام دهید. در زمان نصب از رگلاژ بودن درب در چارچوب اطمینان حاصل نمایید در غیر اینصورت علاوه بر تأثیر منفی روی کارایی قفل، سر و صدای اضافی برایتان ایجاد مزاحمت می کند.

قفل هوشمند

راه اندازی قفل های دیجیتال

قبل از آموزش استفاده و راه اندازی قفل دیجیتال حتماً طبق فاکتور کلیدها و کارت های RFID را می بایست از نصاب تحویل بگیرید و در صورت خرید قفل دیجیتال از فروشنده معتبر می توانید دفترچه راهنمای فارسی هم داشته باشید.

اولین مرحله در راه اندازی یک قفل دیجیتال تعریف دسترسی ها اعم از کارت، رمز و اثر انگشت می باشد و در قفل های سامسونگ از طریق دکمه REG یا رجیستر امکانپذیر است. در قفل های دیجیتال یال دو نوع کاربر ادمین و عادی وجود دارد که کد ادمین برای هر قفل منحصر به فرد (UNIQ) است و امنیت بسیار بالایی دارد.

خدمات قفل دیجیتال

تفاوت دسترسی هایی که با کاربر ادمین تعریف می شود نسبت به کاربر عادی این است که هر فرد کد کاربری مجزا دارد و در صورتی که بخواهید دسترسی او را غیر فعال نمایید نیازی نیست برای همه کاربران از اول کد تعریف کنید و می توانید تنها همان کد کاربردی را بدون ایجاد کمترین تغییرات در سایر دسترسی ها غیر فعال نمایید. چک کردن کارکرد زبانه ها در حالتی که درب باز است از نکات مهم در راه اندازی قفل دیجیتال می باشد. توصیه می شود کلیدهای مکانیکی و یا BACK UP را در جایی به غیر از محل نصب قفل نگهداری کنید.

منبع تغذیه در قفل های دیجیتال در دو نوع باتری های قلمی استاندارد AA و یا باتری های قابل شارژ لیتیومی هستند. دقت نمایید برای خرید باتری حتماً از ورژن اورجینال استفاده کنید تا برد قفل آسیب نبیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌ دیجیتالی پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی