آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

سوالات متداول در مورد دستگیره درب اثرانگشتی

سوالات متداول در مورد دستگیره درب اثرانگشتی

دستگیره درب اثرانگشتی – قسمت دوم

در پست قبل با اشاره به ویژگی ها و مزایای دستگیره درب اثرانگشتی ، شما را با این نوع قفل ها آشنا نمودیم. اما بسیاری از کاربران پس از خرید دستگیره اثر انگشتی دچار مشکلاتی شدند که سوالات بسیاری را در ذهن آن ها به وجود آورد. حال در ادامه پست قبل قصد داریم با پاسخ دادن به سوالات متداول کاربران در مورد دستگیره درب اثر انگشتی ، ابهامات به وجود آمده را کاملا برطرف سازیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع قفل ها و تکمیل پست قبل، در ادامه با ما همراه باشید.

سوالات متداول در مورد دستگیره اثرانگشتی

– چرا دستگیره اثرانگشتی بهترین نوع قفل دیجیتال از لحاظ امنیت می باشد؟

دستگیره درب اثرانگشتی بهترین راه حل برای کنار گذاشتن کارت، کلید و یا رمز عبوری است زیرا در این نوع قفل ها از الگوهای منحصر به فرد اثر انگشت هر شخص برای تشخیص هویت استفاده می شود که بر خلاف روش های دسترسی دیگر غیر قابل هک بوده و به هیچ عنوان قابل شناسایی نمی باشد. همچنین با وجود سیستم بیومتریک در سنسور اثر انگشت دستگیره اثر انگشتی ، تنها اثر انگشت بافت زنده، قابل شناسایی به قفل است که این موضوع امنیت آن را دو چندان می نماید.

قفل درب اثرانگشتی

هیچکس نمی تواند اثر انگشت شما را حدس بزند و یا کپی کند؛ همواره همراه شماست، پس احتمال از دست دادن و یا فراموش کردن آن بسیار ناچیز می باشد؛ با وجود سیستم بیومتریک نیز، حتی با قطع کردن و یا پرینت 3 بعدی از انگشتان، این کار غیر ممکن می باشد.

– آیا می توان کاربران جدید را به دستگیره درب اثرانگشتی و یا اطلاعات قبلی را حذف نمود؟

بله؛ دستگیره درب اثرانگشتی دارای یک حافظه داخلی است که در آن می توانید کاربران را به راحتی حذف و اضافه کنید. در یک خانه با افراد مختلف، مانند خانه های اجاره ای، این امر بسیار ضروری است. همچنین در دفاتر اداری و کسب و کارها، دستگیره اثر انگشتی بهترین گزینه برای کنترل رفت و آمد می باشد؛ زیرا به راحتی می توانید افراد جدید را به قفل معرفی و یا اثر انگشت افراد اخراج شده را از آن حذف کنید.

– آیا امکان شناسایی اثر انگشت جعلی به دستگیره اثرانگشتی وجود دارد؟

خیر؛ در مدل هایی که اسکنر اثر انگشت دستگیره اثر انگشتی مجهز به مکانیزم بیومتریک است، این امر غیر ممکن می باشد. تا زمانی که جریان خون در انگشت وجود نداشته باشد، هویت فرد توسط دستگیره درب اثرانگشتی تایید نمی شود.

سوالات متداول در مورد دستگیره درب اثرانگشتی

– آیا وجود کلید اضطراری برای دستگیره درب اثرانگشتی ضروری است؟

قطعا بله؛ کلید اضطراری در هنگام تمام شدن باتری و یا از کار افتادن سنسور اثر انگشت دستگیره اثر انگشتی ، می تواند به شما در باز نمودن درب کمک نماید. البته لازم به ذکر است شرکت هایی مانند Gateman وجود کلید اضطراری را نوعی ضعف امنیتی می دانند، این در حالی است که شرکت های بزرگی مانند سامسونگ و یال، کلید اضطراری را نوعی روش دسترسی به قفل در نظر می گیرند.

دستگیره-امنیتی-هوشمند-4109

– آیا این نوع دستگیره ها را می توان بر روی درب بیرونی ساختمان نصب نمود؟

خیر؛ دستگیره اثر انگشتی در فضای باز توصیه نمی شود؛ زیرا اسکنر اثر انگشت دستگیره درب اثرانگشتی نسبت به تهدیدات محیطی مانند برف و باران، ضربه و دیگر عناصر آب و هوایی از مقاومت پایینی برخوردار می باشد و ممکن است کارایی خود را از دست دهد.

– آیا می توان دستگیره درب اثرانگشتی را جا به جا و در جای دیگر نصب نمود؟

بله؛ دستگیره اثر انگشتی را می توان به راحتی از روی درب قبلی باز و در محلی دیگر آن را نصب کرد.

– آیا دستگیره های اثرانگشتی برای تمام خانه ها توصیه می شود؟

پیش از خرید دستگیره اثر انگشتی با مشاوران فروش و نصب شرکت مورد نظر مشورت کرده تا بر اساس نیازهای امنیتی و شیوه زندگی شما به این سوال پاسخ داده شود. دستگیره درب اثرانگشتی بیشتر برای موسسات بزرگ و خانه هایی با اهداف امنیتی بالا اهمیت دارد.

– آیا اسکنر توانایی شناسایی انگشت های آسیب دیده را دارد؟

متاسفانه خیر؛ در صورتی که الگوهای ذخیره شده در دستگیره اثر انگشتی با الگوی انگشت اسکن شده مطابقت نداشته باشد، هویت کاربر تایید نمی گردد. به همین دلیل توصیه می گردد چند اثر انگشت مختلف از هر دو دست را به دستگیره درب اثرانگشتی شناسایی نمایید.

– کدام یک از انگشتان بهترین گزینه برای شناسایی به دستگیره اثرانگشتی می باشد؟

اسکنرهای قوی قابلیت شناسایی تمام انگشتان را دارند. اما به طور معمول اسکن انگشت اشاره رایج است اما شناسایی انگشت شست برای اسکنر دستگیره اثر انگشتی کمی دشوار می باشد.

– کاربردهای دیگر دستگیره درب اثرانگشتی چیست؟

کاربرد اصلی دستگیره اثر انگشتی ، کنترل ورود و خروج و افزایش امنیت درب ورودی می باشد؛ اما در کسب و کارهای بزرگ می توان از آن جهت ثبت زمان ورود و خروج کارمندان استفاده کرد. این کار با ادغام دستگیره درب اثرانگشتی با سیستم اتوماسیون اداری امکان پذیر است.

سوالات متداول در مورد دستگیره درب اثرانگشتی

– آیا می توان از دستگیره درب اثرانگشتی در مدارس و مراکز آموزشی استفاده کرد؟

بله؛ امروزه در اکثر مدارس از دستگیره اثر انگشتی نه تنها برای باز و بسته کردن درب ها بلکه برای حضور و غیاب و یا ثبت زمان ورود و خروج دانش آموزان و کارکنان استفاده می شود. همچنین می توان محدودیت دسترسی برای برخی از مکان ها و اتاق ها مانند آزمایشگاه، اتاق مدیریت و … ایجاد نمود.

سوالات متداول در مورد دستگیره درب اثرانگشتی

– هنگامی که انرژی باتری های دستگیره اثر انگشتی تمام شود چه باید کرد؟

اولین راه استفاده از کلید اضطراری برای باز نمودن دستگیره اثر انگشتی می باشد. اما اگر قفل فاقد کلید اضطراری باشد می توان از منبع تغذیه اضطراری که در اکثر قفل های دیجیتال وجود دارد، استفاده کرد. به این ترتیب با قرار دادن یک باتری کتابی 9 ولت بر روی منبع تغذیه اضطراری، برق مورد نیاز این نوع قفل ها تامین شده و با شناسایی اثر انگشت خود می توانید درب را باز کنید.

قفل دیجیتال هوشمند اثر انگشتی و کارتی سامسونگ مدل SHP-DP950

– آیا الزاما باید دستگیره درب اثرانگشتی را جایگزین قفل های قدیمی و مکانیکی نمود؟

خیر؛ دستگیره اثر انگشتی و قفل های قدیمی را می توان هم زمان و در کنار هم استفاده کرد. اما پیشنهاد می گردد برای حذف سیستم های قدیمی با کلید، دستگیره درب اثرانگشتی را جایگزین آن ها نمایید.

سوالات متداول در مورد دستگیره درب اثرانگشتی

– آیا تنها روش دسترسی به دستگیره اثرانگشتی ، اسکن اثر انگشت است؟

خیر؛ همانطور که در پست قبل اشاره شد، بسته به نوع دستگیره اثر انگشتی از روش های دیگری مانند شناسایی کارت، وارد نمودن رمز عبوری، تشخیص صدا و … می توان آن را کنترل نمود. به عنوان مثال در دستگیره درب اثرانگشتی SHP-DP920 به غیر از اثر انگشت می توان از رمز، کارت و یا کلید برای دسترسی به آن استفاده کرد.

قفل دیجیتال هوشمند اثر انگشتی و کارتی سامسونگ مدل SHP-DP950

– در چه اتاق هایی می توان از دستگیره درب اثرانگشتی استفاده نمود؟

دستگیره درب اثرانگشتی برای اتاق های امنیتی مانند اتاق اسناد، اتاق پرونده های کارمندان، اتاق سرور، اتاق مدیریت، آزمایشگاه و … قابل استفاده می باشد. در خانه ها نیز برای حفظ حریم خصوصی برخی از اتاق ها مانند اتاق خواب می توان از این نوع قفل ها استفاده کرد.

سوالات متداول در مورد دستگیره درب اثرانگشتی

گذاشتن نظر